Samsung Galaxy Book Flex 5G to nowy laptop od producenta, który pokazuje, jak może wyglądać przyszłość komputerów mobilnych. Tym razem Samsung zdecydował się na wprowadzenie sprzętu z nowymi procesorami od Intela, który jest także pierwszym urządzeniem tego typu z obsługą sieci 5G. Przynajmniej jeżeli chodzi o portfolio producenta. Co takiego sprzęt ma do zaoferowania?

Samsung Galaxy Book Flex 5G

Samsung Galaxy Book Flex 5G
Samsung Galaxy Book Flex 5G

Zaprezentowany przez Samsunga laptop 2-w-1 nie jest pierwszym sprzętem tego typu, który ma do zaoferowania łączność 5G, bo zrobiło to już m.in. Lenovo. Jednak w tym przypadku, mówimy o urządzeniu, które należy jednocześnie do platformy Intel Evo, która ma zapewniać użytkownikom maksymalną jakość oraz wydajność sprzętów. Żeby przynależeć do takiej platformy, produkty muszą mieć procesory z serii Tiger Lake, a sprzęt powinien działać przynajmniej 9 godzin na baterii. I w to wliczany jest czas pracy z użyciem YouTube, Zoom, pakietu Microsoft Office 365 czy Chrome. Innymi słowy, ma być najlepiej, jak to tylko możliwe.

Czy Galaxy Book Flex 5G spełnia takie wymagania? Na papierze oczywiście, że tak, ale w rzeczywistości może być różnie. Niemniej sama specyfikacja sprzętu jest na tyle interesująca, że laptop z pewnością znajdzie wielu zadowolonych użytkowników.

Specyfikacja Galaxy Book Flex 5G

Jak wygląda specyfikacja urządzenia? Można powiedzieć, że bardzo dobrze. Na pokładzie znajdą się bowiem procesory Intela 11 generacji (Core i5 lub Core i7), czyli takie same, jak w zaprezentowanych wczoraj modelach od Asusa. Do tego dojdzie zintegrowana grafika Intel Iris Xe. Na pokładzie może być do 16 GB RAM (LPDDR4x), a na dane maksymalnie 512 GB (SSD NVMe).

Samsung Galaxy Book Flex 5G
Samsung Galaxy Book Flex 5G

Zobacz też: Dużo nowości od Samsunga – Galaxy A42 5G i Galaxy Fit2.

Dotykowy wyświetlacz ma przekątną 13,3 cala oraz oferuje rozdzielczość FHD (1920×1080 pikseli). Za dźwięk odpowiadają dwa głośniki (5 W), które stworzyło AKG. Do tego dochodzi S Pen, który pozwala na obsługę ekranu, czytnik linii papilarnych, a akumulator ma pojemność 69,7 Wh. Laptopa wyposażono w złącza: Thunderbolt 4, USB-C, USB 3.0, HDMI, słuchawkowe, slot na UFS & Micro SD oraz kartę SIM. Nie zabraknie także kamery, a nawet dwóch. Ta wewnątrz laptop ma 720p, a główna 13 Mpix. Sprzęt ma ważyć 1,26 kg i obsługiwać standard 5G, LTE czy Wi-Fi 6. Niestety, ale nie podano ceny, ani tego, gdzie i kiedy sprzęt będzie dostępny.

Źródło: Samsung

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.