ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Iconia Tab A200 zaprezentowana przez Acera

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy
iconia-tab-a200

Pierwsze informacje związane z Iconią Tab A200 pojawiły się całkiem niedawno. Kwestią czasu było to, kiedy Acer zamierza oficjalnie poinformować o swoim nowym urządzeniu. Tajwański producent potwierdził istnienie tego tabletu, podając przy okazji trochę informacji na jego temat.

Iconia Tab A200 z całą pewnością nie będzie urządzeniem rewolucyjnym. Mimo to, istnieje spore prawdopodobieństwo, że tablet ten przyczyni się do umocnienia pozycji Acera na rynku. Tajwański producent zdecydował się na zastosowanie układu Nvidia Tegra 2, dzięki czemu urządzenie będzie atrakcyjniejsze pod względem ceny.

Na początku nowa Iconia Tab będzie działać pod kontrolą systemu Android 3.2 Honeycomb, jednak już w tej chwili wiadomo, że na pewno wydana zostanie aktualizacja do Androida 4.0 ICS. Pod tym względem tablety oferowane przez Acera wypadają bardzo dobrze, a częstotliwość wydawania aktualizacji ma spore znaczenie.

Dwurdzeniowy procesor zastosowany w A200 będzie taktowany z częstotliwością 1 GHz. Pod względem ilości dostępnej pamięci RAM tablet ten wypada bardzo podobnie jak reszta urządzeń wykorzystujących Honeycomba i układ Tegra 2 – 1 GB RAM-u powinien być jednak wystarczający w przypadku codziennego użytkowania.


Ekran ma przekątną 10.1 cala, wyświetlając obraz w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. W najgrubszym miejscu A200 ma 12,4 milimetra, ważąc jednocześnie 720 gram. W przypadku tego tabletu zastosowano baterię 3260 mAh, dzięki czemu – według producenta – powinna pozwolić nawet na 8 godzin nieprzerwanej pracy tego urządzenia.

Oczywiście nie mogło zabraknąć modułu WiFi, Bluetootha 2.1, GPS-u, żyroskopu i akcelerometru. Co ciekawie, w najnowszej Iconii z tyłu obudowy nie będzie aparatu – przewidziano tylko kamerę internetową z matrycą 2 Mpx. Tablet będzie dostępny w dwóch wersjach – z pamięcią 8 i 16 GB.

Acer nie zdradził żadnych informacji na temat ceny, ani dostępności. Możemy jednak przypuszczać, że tablet będzie niedrogi – przede wszystkim wskazuje na to specyfikacja techniczna, która jest pewnego rodzaju standardem od momentu pojawienia się Motoroli Xoom.

źródło: InfoTechBlogs

Sprawdź najnowsze wpisy