Obecność Realme na IFA 2020, czyli berlińskich targach elektroniki, to duże wydarzenie. Nie tylko dla samej firmy, która tak naprawdę jest na rynku od niedawna, ale i dla użytkowników. Może się bowiem okazać, że firma zaprezentuje szereg ciekawych produktów i to nie tylko smartfonów, z których jest najbardziej znana. Czego możemy oczekiwać po prezentacji?

Realme na IFA

Realme na IFA 2020
Realme na IFA 2020

Konferencja Realme na IFA 2020 odbędzie się już w najbliższy piątek 4 września o godzinie 12:25 w Berlinie. Firma, która znana jest u nas głównie ze smartfonów, ma w swoim portfolio też inne produkty. Wprawdzie w Polsce nie ma ich jeszcze za dużo, bo mówimy tutaj o zegarku (Realme Watch) czy opasce sportowej (Realme Band), ale to może się niedługo zmienić. Firma na swojej prezentacji ma zamiar opowiedzieć szerzej o swojej strategii rozwoju, a ta zahacza mocno o AIoT, czyli smart produkty związane z domem i połączone jedną siecią. Sam fakt, że Realme pojawi się na targach w Berlinie, jest też znakiem, że producent chce skupić się na runku europejski, ale zamierza wejść ze swoimi produktami do Ameryki Łacińskiej.

Celem realme jest tworzenie wysokiej jakości produktów w zgodzie z duchem technologii i nowatorskiego designu. Taka strategia uplasowała firmę na pozycji siódmego największego producenta smartfonów w zaledwie 18 miesięcy. Co więcej, liczba użytkowników przekroczyła 45 milionów na całym świecie. Międzynarodowe targi IFA są idealną okazją do podzielenia się efektami naszej pracy na arenie międzynarodowej oraz motywacją do dalszego rozwoju. – Sky Li, Założyciel oraz CEO realme.

Zobacz też: Realme V3, czyli 5G za śmieszne pieniądze.

W ciągu dwóch lat od rynkowego debiutu Realme weszło na aż 61 rynków, co przełożyło się na aż 45 milionów klientów. Firma w ciągu kilku najbliższych lat ma zamiar skupić się na rynku Europejskim, który ma być wyjątkowo ważny z punktu widzenia strategicznego.

Internet of Things

Kolejnym ważnym segmentem oprócz smartfonów, który Realme zamierza rozbudowywać , będzie IoT, czyli Internet Rzeczy. Chodzi o produkty, które łączą się ze sobą w ramach jednej sieci i można nimi w ten sposób zarządzać. W to wchodzi cały smart dom, ale także i produkty w stylu wspomnianych opasek czy zegarków. Firma w tym roku chce jeszcze wypuścić około 50 produktów z segmentu AIoT. Nic, tylko trzymać kciuki za dalszy rozwój.

Źródło: Realme

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.