Mark Zuckerberg już nie znajduje się na podium najbogatszych ludzi świata, ponieważ według wycen Elon Musk, szef Tesli, dysponuje większym majątkiem. Twórca Facebooka długo pozycją trzeciej najbogatszej osoby na świecie się nie nacieszył. Liderem rankingu najbogatszych ludzi świata wciąż jest Jeff Bezos.

Szef Tesli sprawił, że Mark Zuckerberg już nie jest na podium najbogatszych ludzi świata

W sierpniu informowaliśmy, że Mark Zuckerberg ma ponad 100 mld dolarów. W tamtym czasie czyniło go to trzecim najbogatszym człowiekiem świata. Okazuje się jednak, że akcje Tesli, będące główną częścią majątku Elona Muska, rosną w bardzo wysokim tempie. Tylko w tym roku ich wartość zwiększyła się o 475%. Efekt? Łączny majątek Elona Muska wzrósł w tym roku o ponad 76 mld dolarów. Łącznie założyciel Tesli dysponuje już majątkiem wycenianym na ponad 111 mld dolarów.

Mark Zuckerberg na ten moment zgromadził 110,5 mld dolarów. Na najniższym stopniu podium wśród najbogatszych ludzi świata zastąpił go więc właśnie Elon Musk. Jeśli wartość Tesli wciąż będzie rosnąć tak szybko, niewykluczone, że w niedługim czasie Elon Musk zostanie liderem rankingu najbogatszych ludzi świata.

Czytaj także: Wszczepiono Neuralink do mózgu… świni. Elon Musk już testuje implat

Póki co najbogatszą osobą na świecie pozostaje Jeff Bezos. Majątek szefa Amazona jest wyceniany na ok. 200 mld dolarów.

źródło: money.pl, zdjęcie główne: AFP

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.