Sony to bardzo popularna firma, która ma w ofercie różnego rodzaju produkty. Jednymi z nich są smartfony, które nie cieszą się już tak dużą popularnością jak kiedyś, choć wciąż niektórzy je kupują. Wraz z premierą rodziny Galaxy Note20 Samsung poinformował, że m.in. jego flagowce mogą liczyć na aż trzy duże uaktualnienia systemu Android. Jest cień szansy, że Sony również pójdzie tą drogą.

Trzy lata wsparcia dla wybranych smartfonów Sony

Sony 3 lata wsparcia

Większość smartfonów z Androidem jest porzucana przez producentów po dwóch latach od swojej premiery. Wtedy wciąż wydajne sprzęty mogą liczyć na nowe wersje systemu jedynie za pośrednictwem Custom-ROM-ów, takich jak m.in. LineageOS. Dość wiarygodna plotka prosto z Japonii sugeruje, że wybrane urządzenia z logo Sony będą wspierane przez aż trzy lata. Z początku o jedno uaktualnienie więcej niż zwykle ma dostać Xperia 1 II i nadchodząca Xperia 5 II.

Zobacz także: Odpowiedzi haptyczne DualSense w niemal każdej grze dzięki pomysłowości Sony

Doniesienie informuje także, że Xperia 5 oraz Xperia 10 II mają otrzymać Androida 11 i nic więcej. Z kolei posiadacze Xperii 10, Xperii 10 Plus, Xperii Ace, Xperii 8 i Xperii 8 Lite będą musieli się zadowolić Androidem 10. Czy Sony rzeczywiście z czasem zaoferuje trzyletnie wsparcie dla wybranych smartfonów? Jest na to szansa, ale oczywiście dziś mamy do czynienia tylko i wyłącznie z niepotwierdzoną plotką, która może, choć wcale nie musi się sprawdzić. Miejmy jednak nadzieje, że Japończycy rzeczywiście pójdą w ślady Samsunga.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.