Fortnite to najpopularniejsza na świecie gra typu battle-royale. Produkcja Epic Games cieszy się coraz większym wzięciem, mimo usunięcia jej z Google Play i App Store. Teraz dowiedzieliśmy się, że hit dostanie wsparcie dla technologi ray tracingu oraz obsługę DLSS. To świetna wiadomość dla wszystkich pecetowych graczy Fortnite, bo nowości – przynajmniej z początku – będą dostępne wyłącznie na komputerach.

Ray tracing i DLSS w Fortnite na PC

Fortnite ray tracing

Fortnite można albo kochać, albo nienawidzić – nic pomiędzy. Osoby zaliczające do tej pierwszej grupy z pewnością się ucieszą, bo jeszcze w tym miesiącu gra obsłuży ray tracing i DLSS 2.0 na komputerach z kompatybilnymi kartami graficznymi. O „dobrej nowinie” poinformowała Nvidia podczas trwania swojej transmisji na żywo.

Zobacz także: Apple usuwa konto deweloperskie Epic i promuje PUBG

Ray tracing to nic innego, jak technologia ulepszająca globalne oświetlenie, okluzję otoczenia, cienie i odbicia w grach wideo. DLSS to z kolei oparte na sztucznej inteligencji rozwiązanie, którego zadaniem jest zwiększanie liczby klatek na sekundę przy korzystaniu z ray tracingu. Warto wspomnieć, że PlayStation 5 i Xbox Series X również będą wspierać opisywany ray tracing. Mając na uwadze ten fakt, niewykluczone że Fortnite na konsolach nowej generacji także będzie korzystać z opracowanej przez Nvidię technologii. Czy tak rzeczywiście będzie? Cóż, pożyjemy, zobaczymy. A wy gracie w hit autorstwa Epic Games? Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.