Microsoft przyznał ostatnio, że istnieje jeszcze jeden błąd w majowej aktualizacji. Ten dotyczy urządzeń z systemem Windows 10 wyposażonych w modem LTE. Oznacza to, że nie będzie można dokonać aktualizacji na takich urządzeniach jak Surface Pro X, Surface Pro 7, Surface Go 2, czy Samsung Galaxy Book S. Lepsze to, niż dostać aktualizację, która odcina nas od internetu, prawda? No cóż, niektórzy nie mieli tyle szczęścia.

Windows 10 problemy z LTE

Windows 10 problemy z LTE

Windows 10 May 2020 Update jest narażony na powtarzający się błąd łączności LTE. I to mimo że ten został naprawiony dla poprzednich wersji systemu operacyjnego niecałe dwa miesiące temu. Wcześniej Microsoft musiał rozwiązać ten sam problem dla Windows w wersjach 1903 i 1909. Tam użytkownicy również doświadczali podobnych nieregularnych zachowań na urządzeniach wyposażonych w modemy WWAN LTE. Microsoft twierdzi, że poprawki do wersji 2004 powinniśmy spodziewać się jeszcze w tym miesiącu. 

Zobacz też: Niespodziewana premiera nowego Snapdragona – zadebiutuje wraz z nowym POCO X3 NFC

Koncentrator informacji zwrotnej jest wypełniony raportami o problemach z łącznością. Tych doświadczyły osoby, które już dokonały skoku wiary w majową aktualizację. Często zdarza się to po przebudzeniu urządzenia z trybu uśpienia lub hibernacji. Wtedy to modemy WWAN LTE nie pokazują Internetu na wskaźniku stanu łączności sieciowej (NCSI) w obszarze powiadomień. W większości przypadków następuje rzeczywista utrata łączności. Co gorsza, nawet sam modem przestaje być dostępny Menedżerze urządzeń. Na szczęście istnieje sposób na rozwiązanie tego problemu, który nie wymaga restartu urządzenia. Otóż Za każdym razem, gdy pojawi się problem z łącznością, wystarczy włączyć i wyłączyć tryb samolotowy z Centrum Akcji. Takie działanie powinno wystarczyć do przywrócenia łączności.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.