ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Aktualizacja oprogramowania dla Galaxy Nexusa

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy

Galaxy-Nexus
Każdemu producentowi sprzętu zależy na tym, aby jego urządzenie było pozbawione wad. Jeżeli już po wprowadzeniu do sprzedaży okaże się jednak, że nie udało się uniknąć błędów, konieczna jest bardzo szybka reakcja. W związku z ostatnimi problemami, Galaxy Nexus otrzymał specjalną aktualizację.

Producenci sprzętu dokładają wielu starań, aby ich produkty były gotowe jak najszybciej, jednocześnie próbując zminimalizować ryzyko popełnienia błędów, które bardzo szybko zostaną wykryte przez klientów. Jeżeli wada jest sprzętowa oznacza to bardzo duże komplikacje. Najczęściej mamy jednak do czynienia z błędami po stronie oprogramowania.

Galaxy Nexus był jednym z najbardziej wyczekiwanych smartfonów w tym roku. Atrakcyjna konfiguracja sprzętowa, najnowsza wersja systemu Android – wszystko to sprawiało, że zdaniem wielu osób najnowszy Nexus był smartfonem idealnym. Niestety okazało się, że w niektórych sytuacjach telefon samoczynnie zmienia głośność dźwięku podczas rozmowy.

Problem pojawiał się podczas korzystania z sieci 2G w zakresie 900 MHz. W sytuacji, gdy użytkownik był w zasięgu sieci 3G problem w ogóle nie występował. Nie zmienia to postaci rzeczy, że problem faktycznie istniał i konieczne było podjęcie konkretnych i zdecydowanych działań mających na celu ustalenie, czy to kwestia oprogramowania.

Okazało się, że problem można rozwiązać wprowadzając niewielką aktualizację oprogramowania. Zarówno Google, jak i Samsungowi zależało na tym, aby jak najszybciej wydać odpowiednią poprawkę. Użytkownicy Nexusa już teraz otrzymują możliwość pobrania specjalnej aktualizacji za pośrednictwem OTA. W pierwszej kolejności dostęp do niej otrzymają użytkownicy z Wielkiej Brytanii.

Szybka reakcja ze strony Google i Samsunga jest bardzo dobrym znakiem dla posiadaczy Galaxy Nexusa. Brak rozwiązania lub konieczność długiego oczekiwania na aktualizację mógłby być bardzo problematyczny – osoby rozważające zakup mogłyby mieć wątpliwości odnośnie jakości sprzętu, rozważając możliwość zakupu innego urządzenia.

źródło: Pocketnow

Sprawdź najnowsze wpisy