ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Google Kids Space

Przestrzeń dla dzieci to nowy pomysł Google na nadanie tabletom sensu

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Google bardzo często się spóźnia, jeśli chodzi o dodawanie nowych funkcji dla systemu Android. Sporo opcji, które są oczywiste dla systemowych nakładek poszczególnych producentów trafiło na czystego Androida z bardzo dużym opóźnieniem. Gigant właśnie ogłosił Kids Space. Według doniesień jest to specjalny tryb dla dzieci dedykowany tabletom z Androidem. Dla porównania Samsung ma podobną funkcję o nazwie Kids Mode od wielu lat.

Google Kids Space

Google Kids Space

Kids Space jest specjalnym interfejsem dla dzieci. Mimo że jest mocno spóźniony, to trafia na rynek w najlepszym możliwym czasie. Z powodu pandemii rodziny muszą spędzać więcej czasu razem. A przecież nie ma lepszej metody wychowawczej, niż dać dziecku tablet zyskując tym samym święty spokój, prawda? No cóż, prawda jest taka, że rodzice muszą mieć także czas na, chociażby pracę i nie mogą się ciągle zajmować dziećmi. Dawniej sadzano dziecko przed telewizorem i puszczano mu bajki, teraz daje się tablet. Dopóki to tylko uzupełnienie opieki, a nie sposób na wychowywanie potomstwa, to nie ma w tym nic złego. Zwłaszcza że zapewnia to jednak większą interaktywność, niż telewizja.

Zobacz też: Tańsze smartfony bez abonamentu w Play – Redmi Note 8T, Galaxy A20e, P30 Lite

Google Twierdzi, że opcja Kids Space jest zaprojektowana tak, aby pielęgnowała ciekawość i kreatywność dziecka. Po wybraniu swoich zainteresowań Google będzie polecało wysokiej jakości treści dla najmłodszych. Ważne jednak aby to były zainteresowania dziecka, a nie rodziców. Oczywiście ci powinni je kształtować u swojej pociechy, jednak nie przez wmuszanie ich przez tablet. Polecane treści obejmują książki, aplikacje, gry i filmy. Gigant podkreśla, że zostały one zatwierdzone przez nauczycieli i specjalistów ds. edukacji dzieci i mediów pod przewodnictwem doradców z Havard University Graduate School of Education i Georgetown University. Dodatkowo znajdzie się w niej ponad 400 książek dla dzieci, chociaż wszystkie w języku angielskim. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy