Asus Eee Pad MeMo z Androidem 4.0 już w styczniu?

Newsy

asus_eee_pad_memo_3d
W pierwszej połowie roku dużo mówiło się o tym, że Asus zamierza wprowadzić do sprzedaży aż trzy tablety z Androidem – Transformera, Slidera i MeMo. O ile dwa pierwsze urządzenia trafiły już na rynek, to o MeMo słuch niemal całkowicie zaginął. Najprawdopodobniej wkrótce się to zmieni.

Asus Eee Pad MeMo był jednym z pierwszych tabletów zapowiedzianych na ten rok przez tajwańskiego producenta. Wraz z upływem kolejnych miesięcy, temat tego urządzenia ucichł. Uwagę użytkowników całkiem skutecznie zwrócił Transformer, który był jednym z najlepiej sprzedających się tabletów z systemem Honeycomb.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

MeMo od samego początku miał być niewielkim, bo 7-calowym, urządzeniem. Zapotrzebowanie na tego typu urządzenia jest bardzo duże, w związku z czym Asus nie może sobie pozwolić na pominięcie tego segmentu rynku, oddając pole konkurencji pod postacią np. Acera Iconii Tab A100. Jak dalej potoczą się losy MeMo?

Okazuje się, że tablet ten najprawdopodobniej trafi do sprzedaży już w styczniu 2012 roku. Bardzo możliwe jest również to, że będzie on działał pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. W ten sposób, Asus miałby w ofercie już dwa tablety z najnowszym systemem – kwestią dni jest wprowadzenie do sprzedaży Transformera Prime.

Ciekawostką w przypadku MeMo jest MeMic Bluetooth, który pełni kilka różnych funkcji, pozwalając na prowadzenie rozmów, słuchanie muzyki, a także zdalne kontrolowanie tabletu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że to właśnie z powodu MeMic Bluetooth przedłużały się prace nad tym tabletem.

Asus zamierza wprowadzić swój 7-calowy tablet na rynek za pośrednictwem operatorów komórkowych – proces ten jest dość skomplikowany. Nie wiadomo, czy Asus Eee Pad MeMo w ogóle będzie dostępny na wolnym rynku np. w przypadku sklepów ze sprzętem elektronicznym. Kwestia modelu dystrybucji pozostaje niejasna.

Nadal nie wiadomo, jak urządzenie będzie prezentowało się pod względem ceny – wiele będzie zależeć od efektu rozmów z operatorami i tego, jak bardzo będą zainteresowani wprowadzeniem do sprzedaży tego tabletu.

źródło: Notebooknews


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x