ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Więcej gier z PlayStation 4 na PC

Sony obiecuje – więcej gier z PlayStation trafi na komputery

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Gracze komputerowi często z zazdrością zerkają na bibliotekę gier z PlayStation 4. Ostatnio doszło jednak do pewnego przełomu w tej kwestii. Otóż na komputerach pojawiły się gry znane z konsoli Sony, takie jak Death Stranding i Horizon Zero Dawn. W opublikowanym w weekend raporcie korporacyjnym Sony za rok 2020 padło stwierdzenie, że nie są to jednostkowe przypadki. Firma zamierza kontynuować strategię wydawania gier na PC.

Więcej gier z PlayStation 4 na PC

Więcej gier z PlayStation 4 na PC

W raporcie pada następujące zdanie:

Będziemy się starać rozwijać nasze tytuły na platformę PC, aby promować dalszy wzrost naszej rentowności.

Zanim jednak popadniemy w nadmierną euforię, to warto pamiętać, że Sony już wcześniej zapowiedziało, że nie zamieni się w Microsoft i nie będzie wydawać gier na PC i PlayStation jednocześnie, ani też każda ekskluzywna gra nie trafi na obie platformy. Raport sugeruje jednak, że starsze gry, takie jak God of War, Days Gone i Spider-Man, dołączą do oferty. Mogliśmy nawet zobaczyć, jak doskonały Ghost of Tsushima i The Last of Us Part II tracą swój status PlayStation exclusive.

Zobacz też: Nagrody GamesCom 2020 przyznane – Xbox Series X najbardziej wyczekiwanym sprzętem

Jeśli chodzi o tytuły, które mają pojawić się na PS5, takie jak Horizon Forbidden West czy Spider-Man: Miles Morales, to będziemy musieli na nie poczekać długo. Jednak wraz z premierą gry Horizon Zero Dawn, która zwiększyła sprzedaż tej trzyletniej gry, pomimo jej błędów, łatwo zrozumieć, dlaczego Sony chce dalej podążać tą drogą. Obawiam się, że to może wzbudzić oburzenie części graczy skupionych wokół platformy Sony. Nie wiedzieć czemu fakt, że ich ulubione gry mogą zostać ograne po kilku latach przez graczy innej platformy w jakiś dziwny sposób psuje im zabawę. Miejmy nadzieję, że firma nie potraktuje zbyt poważnie głosów tych malkontentów. 

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy