Samsung Display, czyli pododdział południowokoreańskiej firmy Samsung Electronics sprzedał swoją linię produkcyjną LCD znajdującą się w Suzhou w Chinach firmie TCL Technology. Działanie to jest zgodne z planem Samsunga, zakładającym zaprzestanie produkcji paneli LCD do końca tego roku. Południowokoreańska firma koncentruje się obecnie na produkcji paneli LED i paneli QD nowej generacji. Mimo wszystko wiele wskazywało na to, że pandemia opóźni nieco te plany.

Samsung sprzedał fabrykę LCD

Samsung sprzedał fabrykę LCD

Samsung Display ogłosił, że firma podpisała umowę sprzedaży całego swojego udziału w linii produkcyjnej Suzhou na rzecz TCL Huaxing, spółki zależnej TCL Technology. Doszło do tego w ramach transakcji o wartości około 1,08 mld USD. Firma przekazała TCL Huaxing około 60 procent udziałów w fabryce zajmującej się procesami front-end oraz 100 procent udziałów w linii produkcyjnej modułów back-end w zakładzie w Suzhou. W wyniku tej transakcji Samsung Display nabył również 12,33% udziałów w TCL Huaxing za 739 milionów dolarów. Zakład może obsłużyć produkcję 160 tysięcy arkuszy miesięcznie. Warto przy tym dodać, że obecnie przetwarza 120 tysięcy arkuszy miesięcznie. Obecnie jest on używany do produkcji 32-calowych, 55-calowych i 65-calowych paneli dla głównych produktów na rynku.

Zobacz też: Windows 10 powoli niszczy dyski SSD – Microsoft obiecuje szybką poprawkę

Dzięki temu przejęciu TCL Technology posiada obecnie trzy linie 8,5 generacji i dwie 11 generacji do produkcji paneli LCD. Wygląda na to, że firma stara się zwiększyć swój udział w rynku w segmencie wyświetlaczy, nie wydając przy tym dużych środków na tworzenie własnych zakładów produkcyjnych. Pozostaje jednak pytanie, czy przejmowanie technologii, którą opuszczają inni producenci to aby na pewno dobry pomysł? Możliwe, że jak najbardziej. Wszystko bowiem zależy od tego, w jakiego klienta i w jaką kategorię produktów dany producent celuje. To, co nie ma sensu dla Samsunga może być świetnym rozwiązaniem dla TCL.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.