Ostatnio Stany Zjednoczone zaostrzyły sankcje wobec Huawei i jej spółek zależnych, zakazując firmie korzystania z chipsetów do smartfonów lub innych produktów sprzętowych firmy. Jednak w nowym raporcie FT stwierdza się, że pomimo sankcji chiński gigant nadal ma dostęp do amerykańskich procesorów dla biznesu w chmurze. Co więcej, okazuje się, że firma będzie teraz przesuwać punkt ciężkości w tym kierunku. To oznacza, że Huawei jeszcze mocniej będzie bazował na amerykańskich procesorach.

Huawei skupi się na chmurze dla biznesu

Huawei skupi się na chmurze dla biznesu
Fot. Huawei

Warto tu wyjaśnić, że Huawei ma już podległą spółkę zajmującą się przetwarzaniem w chmurze. Ta zajmuje się sprzedażą firmom mocy obliczeniowej i pamięci masowej. Daje ona również dostęp do sztucznej inteligencji. Raport wspomina, że segment ten niezwykle szybko się rozwija. Huawei dostosowuje branżę cloud computing do branży smartfonów i sprzętu telekomunikacyjnego. Ponadto, mówi się, że chiński rząd będzie w coraz większym stopniu wspierał firmę poprzez publiczne kontrakty dotyczące chmury obliczeniowej. Tym samym zapewni on firmie źródło stałego i pewnego dochodu. Jednocześnie nie będzie on budził żadnych wątpliwości co do poziomu zaangażowania Państwa Środka, gdyż będzie to oparte na zasadach klienta i usługodawcy.

Zobacz też:  LG Wing na kolejnym filmie i cena – obracany wyświetlacz nie będzie okropnie drogi

Plusem tego rozwiązania jest fakt, że procesory obecne w chmurze pracują stale na rzecz Huaweia. Nawet jeśli USA odetnie producenta od dostaw tych jednostek, to firma wciąż będzie mogła zarabiać na ich pracy. Po prostu zwiększenie wydajności takiego rozwiązania stanie się niemożliwe. Skupienie się na świadczeniu usług, zamiast oferowania produktów może być kluczem dla zachowania dobrej kondycji firmy. Miejmy nadzieję, że Huawei przetrwa ten chaos i w przyszłości wielokrotnie nas zaskoczy nowymi produktami na rynku.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.