Autonomiczne systemy Tesli tak naprawdę nie są autonomiczne z punktu widzenia regulaminu. To znaczy, że w praktyce samochód potrafi jechać sam, jednak producent zastrzega, że to tylko system wspomagający i kierowca musi uważać na to, co dzieje się na drodze. To taki zwykły parasol bezpieczeństwa, aby firma nie musiała odpowiadać za wybryki systemu AI swojego auta. Zwłaszcza że to wciąż potrafi być ułomne. To się jednak powoli zmienia.

Tesla lepiej rozpozna znaki drogowe

Tesla lepiej rozpozna znaki drogowe
Fot. PixaBay / Tesla

Samochody Tesla będą znacznie lepiej rozpoznawały znaki drogowe. Portal Engadget informuje, że producent samochodów naciska na aktualizację oprogramowania. Ta pozwala Autopilotowi wykrywać znaki ograniczenia prędkości za pomocą kamer EV. Dzięki temu samochód powinien dokładniej trzymać się ograniczenia prędkości niż wcześniej, gdy opierał się wyłącznie na danych GPS. W końcu te w przypadku remontów dróg rzadko pokrywają się ze stanem faktycznym. Co więcej, producent poprawił wiele innych aspektów, dzięki czemu system o wiele lepiej radzi sobie z rozpoznaniem sytuacji na drodze.

Zobacz też: Huawei potwierdza swoje plany względem Harmony OS dla smartfonów

Dobrym przykładem są tu skrzyżowania. Podczas stania na światłach Tesla daje sygnał dźwiękowy podczas ich zmiany. Ma on na celu zwrócenie uwagi na konieczność ruszenia do przodu. W teorii to świetnie rozwiązanie. W praktyce, kiedy mamy przed sobą auto prowadzone przez staruszka, który tylko do kościoła co niedzielę jeździ (pewnie Niemiec), to zanim on ruszy minie sporo czasu. Dzięki aktualizacji samochód wyda dźwięk do startu właśnie, dopiero kiedy ów zawalidroga ruszy do przodu. Jak w przypadku większości aktualizacji Tesli, może minąć kilka tygodni, zanim nowe funkcje dotrą do wszystkich samochodów. Jest jednak na co czekać. Nowa aktualizacja Obiecuje bardziej płynne korzystanie z Autopilota, ale także przybliża Teslę nieco do swoich marzeń o pełnej autonomiczności. 

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.