ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Wkrótce 50 GB w Box.com za darmo dla użytkowników Xperii

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy
SE-Xperia-Box

Usługi, które umożliwiają przechowywanie swoich plików „w chmurze” cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Od niedawna użytkownicy smartfonów HTC mogą dostać 5 GB za darmo w DropBoksie. Nad udostępnieniem podobnej oferty pracuje aktualnie Sony Ericsson i Box.com.

Wirtualne dyski są jednym z najwygodniejszych sposobów na przechowywanie plików – szczególnie, gdy na co dzień korzystamy z kilku różnych urządzeń mobilnych jak np. laptop, smartfon, tablet. Dzięki usługom takim jak SkyDrive, DropBox, czy Box, dostęp do dokumentów możliwy jest praktycznie w każdej chwili.

Kolejni producenci sprzętu informują o możliwości uzyskania dodatkowych gigabajtów wolnego miejsca w ramach wspomnianych wcześniej usług. Firmom, których nie stać na utrzymanie własnej infrastruktury, aby świadczyć tego typu usługi nie pozostaje nic innego, jak podjęcie współpracy z już działającymi usługodawcami.

Korzystanie z tego typu usług nabiera wyjątkowo dużego sensu, gdy jesteśmy bardzo aktywnymi użytkownikami smartfona, wykonując zdjęcia, nagrywając filmy, czy pobierając pliki. Dzięki Box.com możliwe jest łatwe dzielenie się wybranymi elementami z innymi osobami. Dostęp do plików niezależnie od miejsca, czy urządzenia z którego aktualnie korzystamy ma również niebagatelne znaczenie.

Po HTC (i współpracy z DropBoksem) przyszła kolej na Sony Ericssona. Użytkownicy smartfonów z serii Xperia wkrótce będą mieć możliwość uzyskania dość dużej wirtualnej przestrzeni dyskowej, która będzie mogła być przeznaczona na aplikacje, zdjęcia i inne pliki w ramach Box.com. Dla użytkowników przewidziano aż 50 GB wolnego miejsca.

Część osób próbowała już teraz uzyskać dodatkowe 45 GB za darmo rejestrując się w serwisie przy pomocy aplikacji na Androida – niestety szybko okazało się, że dodatkowe gigabajty nie są dodawane do pojemności konta. Z informacji udzielonej przez Sony Ericssona wynika, że trwają jeszcze ostatnie prace nad zakończeniem wszystkich niezbędnych przygotowań. Oficjalne ogłoszenie współpracy jest jednak bardzo blisko i dopiero wtedy możliwe będzie skorzystanie z promocji.

źródło: AndroidCommunity / Phandroid

Sprawdź najnowsze wpisy