Od wejścia realme na rynek smartfonów minęły zaledwie 2 lata. W krótkim czasie stało się ono jednak najszybciej rozwijającą się marką smartfonów na świecie. Smartfony z logo firmy można już kupić w 61 krajach i regionach, w tym w Polsce. Li Bingzhong założyciel i dyrektor generalny marki, podzielił się przełomowymi osiągnięciami swojej firmy wraz z ich kolejnym celem na chińskim portalu społecznościowym Weibo. Trzeba przyznać, że plany producenta są zarówno bardzo ambitne, jak i… realne.

Reamle zamierza sprzedawać 100 milionów smartfonów rocznie

Realme 100 milionów smartfonów rocznie

Dyrektor generalny Realme wspomina, że Realme jest nadal najszybciej rozwijającą się marką smartfonów w ciągu czterech kolejnych kwartałów. Największym osiągnięciem jest to, że marka uplasowała się na 7. miejscu na świecie pod względem udziału w rynku. Oczywiście nie jest to zupełny świeżak. W końcu Realme wydzieliło się z Oppo. Trudno więc powiedzieć, że jest to firma, która zaczynała od zera. Faktem jest jednak to, że pozostawiła w tyle producentów, którzy na rynku są o wiele dłużej nawet od jej dawnej firmy matki. Założyciel firmy przyznał, że początkowo dość często spotykał się z pytaniem: 

Czy jest miejsce dla nowej marki smartfonów na tak zatłoczonym rynku?

No cóż, jak pokazuje przykład Realme owszem, jest.

Zobacz też: OnePlus Clover z baterią 6000 mAh – budżetowiec firmy to będzie także długodystansowiec

Dodał, że w ciągu najbliższych dwóch lat marka skoncentruje się bardziej na AIoT i zwiększy swoją obecność na kolejnych rynkach. Zarząd pragnie, aby jego firma stała się wiodącym graczem w prawie wszystkich regionach, takich jak Azja Południowa, Azja Południowo-Wschodnia, Bliski Wschód, Afryka, Europa, Ameryka Łacińska, Chiny i Rosja. Dodatkowo Realme zamierza sprzedawać 100 milionów sztuk smartfonów rocznie. W ten sposób zameirza jeszcze bardziej zbliżyć się do czołówki. Są to bardzo ambitne plany. Jednak postępy, jakie robi Realme są niesamowite. Co więcej, marka może przejąć pozycję Huaweia w krajach, gdzie dostęp do usług Google jest istotny.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.