Aplikacja Windows Defender właśnie trafiła do Sklepu Play. Jej głównym zadaniem jest rzecz jasna dbanie o bezpieczeństwo smartfonwów. Oczywiście opinie na temat antywirusów na Androida nie są najlepsze. Wiele osób twierdzi, że jako takie nie mają one najmniejszego sensu i są dedykowane jedynie naiwniakom. Nie brakuje jednak osób, które uważają, że dodatkowa ochrona w systemie jest jednak konieczna. Kto ma rację? Nie mi wyrokować, jednak ten aspekt może być jednym z czynników bardzo słanej oceny aplikacji w sklepie.

Windows Defender na Androida

Windows Defender na Androida

Warto również dodać, że nie jest to aplikacja dla każdego. Mimo że widnieje ona w Sklepie Play jako darmowa, to jest ona funkcjonalna tylko w przypadku klientów korporacyjnych z ważną licencją Microsoft 365 E5. Z drugiej strony sam opis aplikacji doskonale informuje o tym stanie rzeczy. Na stronie sklepu możemy znaleźć następującą adnotację:

Ta aplikacja nie jest bezpłatna. Jest ona przeznaczona tylko dla użytkowników biznesowych/przedsiębiorstw, którzy mają przypisaną ważną licencję Microsoft 365 E5. Microsoft Defender Advanced Threat Protection (ATP) pomaga użytkownikom biznesowym pozostać chronionymi przed zagrożeniami cybernetycznymi, takimi jak złośliwe aplikacje, niebezpieczne witryny internetowe, które mogą próbować ukraść im informacje. Jest to również platforma, która umożliwia zespołom operacyjnym ds. bezpieczeństwa zapobieganie, wykrywanie i badanie incydentów związanych z bezpieczeństwem cybernetycznym w przedsiębiorstwie.

Zobacz też: Chcieli zorganizować wielki marsz ANTY-5G. Zrobili zbiórkę i zebrali 50 zł

Średnia ocen w jej przypadku wynosi zaledwie 2,5 gwiazdki. Warto jednak zaznaczyć, że w znacznej większości oceny są skrajne. Jest sporo ocen na 5 i jeszcze więcej na 1 gwiazdkę. Wynik aplikacji poprawia kilka trójek. Można więc założyć, że problemem nie jest sama aplikacja, ocena jej autora lub celu. Ewentualnie część oceniających nie przeczytała opisu i myślała, że to darmowy program. Taki scenariusz niestety, ale również jest bardzo prawdopodobny. 

Źródło: Sklep Play, AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.