W 2019 roku telefony ze składanym wyświetlaczem doprowadziły do nowego wyścigu innowacji na rynku. Chociaż ten w głównej mierze rozgrywał się pomiędzy Samsungiem a Huaweiem, to niemal każdy duży producent pracował w swoich laboratoriach nad podobną technologią. Tak na wszelki wypadek, gdyby składane ekrany stały się hitem sprzedaży. No cóż, nie stały się, a przyczyn tego stanu rzeczy jest wiele. Jedną z nich jest fakt, że są to w głównej mierze smartfony w pewnym sensie ułomne z brzydką fałdą w miejscu zgięcia.

Rozsuwany wyświetlacz Oppo

Rozsuwany wyświetlacz Oppo

Najnowszy patent Oppo, zauważony przez LetsGoDigital, prezentuje kompaktowy smartfon z mechanizmem suwakowym, który rozszerza jego wyświetlacz. Dzięki temu producent chce pozbyć się tej szpecącej fałdy z samego środka ekranu oraz rozwiązać główny problem takich wyświetlaczy, który stanowi ów punkt zgięcia. Chiński gigant technologiczny złożył wniosek o patent na wzór w CNIPA (China National Intellectual Property Administration). Patent składał się ze zdjęć produktów, a także z krótkiego opisu. Na grafikach widać futurystyczną i niezwykle kompaktową słuchawkę, która może mieć rozszerzony wyświetlacz. W swojej złożonej wersji gadżet przyjmuje kwadratowy kształt, który ułatwia przenoszenie i przechowywanie go w kieszeni.

Zobacz też: Aparat pod ekranem u Xiaomi – produkcja na dużą skalę tuż za rogiem

Jednak jego najciekawszym aspektem jest zdecydowanie rozsuwany wyświetlacz. Ten rozwija się od nacięcia na górze. Z tyłu widać też potrójny moduł kamery, który również podnosi się wraz z nim. Po bokach urządzenia znajduje się wydłużony przycisk, który może służyć do uruchomienia tego wysuwanego mechanizmu. O ile podobne smartfony z wysuwanym wyświetlaczem były już wcześniej widziane, chociażby od TCL, o tyle opatentowane urządzenie Oppo ma swój wyświetlacz wysuwany w znacznie większym zakresie. Oczywiście należy pamiętać, że sam patent nie jest gwarantem tego, że takie urządzenie faktycznie powstanie. Miejmy jednak nadzieję, że do tego dojdzie. Taki sposób zagospodarowania elastycznym ekranem zdaje się bowiem mieć najwięcej sensu.

Źródło: Gizmochina, LetsGoDigital

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.