Huawei zwiększa swój udział w rynku w swoim ojczystym kraju, czyli Chinach. Wynika to niejako z problemów giganta w innych częściach świata. Patriotyzm konsumencki w Państwie Środka jest bowiem niezwykle silny. Mimo to problemy niedługo dotkną i tego rynku. Wszystko to przez odcięcie Huaweia od dostaw podzespołów spoza Chin. Okazuje się, że zakaz ten dotknie nie tylko Huaweia jako producenta smartfonów i tabletów. To będzie także cios dla jego działu telewizorów.

Problemy Huaweia z telewizorami

Problemy Huaweia z telewizorami

Otóż główną przeszkodą dla chińskiego giganta jest niedawno zaostrzone ograniczenie, które zakazało firmie zamawiania i produkcji półprzewodników przy użyciu amerykańskiej technologii lub firm. Nowe ograniczenia mogą mieć również wpływ na podstawową działalność w zakresie sprzętu telekomunikacyjnego. Zmiany wskazują, że zakaz ten wpłynął nie tylko na działalność firmy w zakresie smartfonów, ale również na działalność w zakresie inteligentnej telewizji. Zgodnie z raportem, Huawei zmniejszył zamówienie komponentów do produkcji telewizorów o 30 procent do 40 procent. Wynika to z faktu, że firma nie była w stanie zapewnić wystarczającej ilości układów elektronicznych dla urządzeń tego typu. 

Zobacz też: Vectra chce dać dostęp do multimediów poprzez set-top box z Androidem

Huawei i jego submarka Honor weszły w ubiegłym roku na rynek Smart TV. Firma zakupiła panele LCD do telewizorów od BOE Technology i China Star Optoelectronics Technology (CSTO). W raporcie dodano, że firma zleca produkcję telewizorów spółce zależnej BOE. Niestety, wiele wskazuje na to, że obydwie marki odejdą z tego tynku dość szybko. Co gorsza, nie z powodu przegranej z konkurencją. Winę ma za to ponosić polityka USA. Naprawdę dziwne to czasy, kiedy komunistyczne Chiny działają wedle zasad wolnego rynku, a kapitalistyczne Stany Zjednoczone kształtują rynek przy pomocy nacisków rządowych. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.