ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android Gingerbread od jutra dla Motoroli Milestone 2

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy
Motorola-Milestone-2

Posiadacze Motoroli Milestone 2 już od dłuższego czasu otrzymywali dość wyraźne sygnały, że wkrótce ich smartfony otrzymają aktualizację do Gingerbreada. Oczekiwanie było długie, ale producent wreszcie rozpocznie aktualizowanie tego smartfona.

Z całą pewnością sytuacja jest dość mocno absurdalna. Od momentu upublicznienia kodu źródłowego Androida 2.3 minął niemal dokładnie rok. Do tej pory już kilkukrotnie pojawiały się mniej lub bardziej oficjalne informacje, że Milestone 2 otrzyma tak długo wyczekiwaną przez wszystkich użytkowników aktualizację.

Motorola oficjalnie potwierdziła, że posiadacze Milestone 2 w Europie już jutro powinni otrzymać aktualizację do Androida 2.3 Gingerbread. Proces ten zostanie przeprowadzony przy użyciu technologii OTA. Aktualizacja będzie udostępniana w etapach – posiadacze tych urządzeń muszą więc uzbroić się w cierpliwość i sprawdzać, czy już jest możliwe pobranie jej i zainstalowania.

Nastroje wśród użytkowników są dość ambiwalentne – z jednej strony dobrze, że Motorola wreszcie zdecydowała się na ten krok, z drugiej strony Gingerbread nie jest już najnowszym systemem i duża część użytkowników innych smartfonów zaczyna powoli rozglądać się za aktualizacjami do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

źródło: Android Central

Sprawdź najnowsze wpisy