O OnePlus Watch słyszymy już od dawna, ale wygląda na to, że niedługo powinniśmy go w końcu zobaczyć. Chińczycy zdecydowanie rozszerzają portfolio swoich produktów. I nie chodzi tutaj tylko o OnePlus Nord, który należy mimo wszystko do innego segmentu smartfonów, niż te klasycznie produkowanie przez OnePlus. Firma ma też w swojej ofercie telewizory, choć tych niestety w naszym kraju nie kupimy. Wygląda na to, że niedługo do tych produktów dołączy także i inteligentny zegarek.

OnePlus Watch – co już wiadomo?

OnePlus
OnePlus

Coraz więcej producentów przychylnym okiem patrzy na rynek wearable. Swoje smartwatche mają już przecież Oppo, które można także kupić w Polsce w całkiem sensownej cenie. Jest także i Realme, które swój zegarek także posiada, a do tego Xiaomi, Samsung, Huawei i oczywiście Apple. Ten ostatni producent radzi sobie na rynku zdecydowanie najlepiej, jeżeli chodzi o ilość produktów wysyłanych w świat, ale to nie oznacza, że komuś innemu też się nie powiedzie. I kimś takim może być właśnie OnePlus, które swój inteligentny zegarek planuje wypuścić na rynek.

Sprzęt pojawił się właśnie w IMDA, gdzie został certyfikowany i występuje pod nazwą W301GB. I to właściwie tyle, jeżeli chodzi o potwierdzone informacje na jego temat. OnePlus Watch, o ile na taką nazwę zdecyduje się producent, może być ciekawym produktem w portfolio producenta. Zważywszy na to, że OnePlus bardzo przykłada się do tego, by ich wersja systemu na smartfony, była jak najbliższa Androidowi, możemy założyć, że zegarek będzie działał na Wear OS. Tak przynajmniej nakazuje logika, ale równie dobrze firma może spróbować stworzyć coś własnego, choć to wątpliwe, żeby chciano przeznaczać na to dodatkowe fundusze.

Zobacz też: Galaxy Z Fold 2 5G nie będzie droższy, niż pierwsza generacja.

Jak donosi TechRadar, firma ostatni rok spędziła na przyglądaniu się rynku smartwatchy, a to może oznaczać, że faktycznie jest coś na rzeczy. OnePlus już planował wypuścić kiedyś swój zegarek, ale wtedy się z pomysłu wycofano. Zobaczymy, czy i tym razem będzie podobnie.

Źródło: 91 Mobile /  Tech Radar

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.