ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Dota 2 The International 10 pula nagród

Pula nagród w turnieju The International 10 Doty 2 wynosi już prawie 130 milionów złotych

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Dota 2 to niesamowicie popularna produkcja typu MOBA. Podobnie jak konkurencyjne League of Legends, w grze Valve są regularnie organizowane różnego rodzaju turnieje. Każdego roku odbywa się The International, czyli najważniejsze eSportowe wydarzenie dla fanów tej produkcji. W zeszłym roku w ramach The International 9 zdobyto największą nagrodę w historii eSportu. Pula nagród w The International 10 już pobiła ubiegłoroczną sumę, a w dodatku wciąż rośnie.

Prawie 130 milionów złotych w puli nagród The International 10 – niektórzy gracze Doty 2 nieźle się wzbogacą

The International 10 pula nagród

Pula nagród w zeszłorocznym The International wyniosła 34,3 miliona dolarów, co po dzisiejszym kursie walutowym daje niecałe 128 milionów złotych. To niebotyczna kwota, której połowę zgarnął zespół OG, składający się z pięciu osób. Łatwo policzyć, że każdy zarobił około 12 milionów złotych „na głowę” (po dawnym kursie). Zwycięzcy turnieju The International 10, którego data została przesunięta na bliżej nieokreślony termin, zarobią jeszcze więcej.

Zobacz także: Call of Duty: Black Ops Cold War – wszystko, co musisz wiedzieć o grze

Obecna pula nagród w The International 10 to niemal 130 milionów złotych, ale do rozpoczęcia wydarzenia może jeszcze znacząco urosnąć, ponieważ 25% zysków ze sprzedaży wszystkich Przepustek Bitewnych trafia bezpośrednio do budżetu wspomnianego turnieju. A jak powszechnie wiadomo, przedmiot jest wciąż dostępny do kupienia w sklepie Doty 2. Jedno jest pewne: zeszłoroczny rekord został pobity. Pytanie tylko, na jakiej sumie się zatrzymamy.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy