ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nokia C1 – czy to jest smartfon z Androidem, na który od dawna czekamy?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
nokia n1 tablet z launcher

Część Nokii została już wchłonięta przez Microsoft. To jednak nie oznacza, że Finowie przestali istnieć. Poznaliśmy już bardzo ciekawy phablet N1 – widoczny powyżej – z kilkoma interesującymi rozwiązaniami, ale i tak wszyscy chcą zobaczyć smartfon z Androidem z logiem tego producenta z prawdziwego zdarzenia.

Po niezbyt udanych Nokiach z serii X, Finowie najprawdopodobniej będą chcieli się zrehabilitować modelem C1. Taki właśnie smartfon ujawnił się w Sieci jako nowe urządzenie z Androidem od Nokii.

nokia c1 android

Z powyższej grafiki niestety nie dowiemy się zbyt wiele, ale razem z nią ujawniona została domniemana, interesująca specyfikacja, która prezentuje się następująco:

  • 5-calowy wyświetlacz HD (720p);
  • układ Intela z 2 GB RAM;
  • 32 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika;
  • aparaty 8 MPx i 5 MPx;
  • Android 5.0 Lollipop z Z Launcher.

Nokia w przypadku C1 skorzystała z takiego samego zagrania, co z N1, a więc za produkcję odpowiadać będzie firma Foxconn. Jest to spowodowane właśnie przejęciem przez Microsoft, który „zabronił” Finom tworzenia własnych urządzeń do 2016 roku.

Niestety, ale nie mamy żadnych szczegółowych danych odnośnie premiery tego urządzenia. Jednak czy prostota z dobrymi podzespołami oraz nakładką Z Launcher przypadnie Wam do gustu?

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy