Wiele osób ma swój ulubiony sprzęt do gier i nie zamierza kupować innego czy to przez oszczędności, czy brak miejsca. Właśnie dla takich osób idealnym rozwiązaniem są emulatory. Nintendo Switch jest chyba jedyną konsolą obecnej generacji, którą można w grywalny sposób emulować. Natomiast Ryujinx to pierwszy jej emulator na PCF który oferuje obsługę lokalnych bezprzewodowych sieci wieloosobowych. W ten sposób umożliwia on również grę ze znajomymi.

Emulator Switcha na PC z grą w sieci lokalnej

Emulator Switcha na PC z grą w sieci lokalnej

Sam temat emulatorów jest dość kontrowersyjny, jednak w większości przypadków są one w zupełności legalne. Chyba że korzystają z fragmentów oprogramowania samej konsoli. Wtedy już o legalności zwyczajnie nie ma mowy. Kwestia gier jest natomiast niezwykle śliskim tematem. Pomińmy więc kwestie moralno-prawne tego rozwiązania i skupmy się na jego działaniu. Zanim jednak do tego dojdziemy, to warto przypomnieć, że Ryujinx był także pierwszym emulatorem Nintendo Switch, który zaimplementował wszystkie funkcje renderowania dźwięku i jako pierwszy umożliwił grę przez sieć. Mamy więc do czynienia z prawdziwymi liderami emulacji switcha. 

Zobacz też: Sony Xperia 8 Lite – smartfon, który raczej nie zdobędzie serc fanów marki

Twórcy umieścili następujący wpis na swoim blogu:

Local Wireless to połączenie kieszonsolek w lokalną sieć znane od czasu pierwszego wprowadzenia tej funkcji w Nintendo DS. Tak naprawdę łączy ona pobliskich graczy w tej samej sieci bezprzewodowej. Jest to zwykła sieć IP, w której można używać wszystkich ulubionych protokołów. Jeśli gra ma tryb online, to bardzo łatwo jest przenieść ich kod sieciowy do pracy w lokalnej sieci bezprzewodowej.

Tak prezentuje się lista gier, które obsługują tę funkcję:

  • Animal Crossing: Nowe Horyzonty
  • Splatoon 2
  • Super Bomberman R
  • Puyo Puyo Tetris

Mario Kart 8 Deluxe wydaje się w pewnym sensie działać. Jednak różnica FPS pomiędzy graczami powodują ciągłe problemy z desynchronizacją. Twórcy obiecali to poprawić w przyszłej aktualizacji.

Źródło: wwcftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.