Smartfony 5G kojarzą się z nowoczesnością. Natomiast nowoczesność to dla wielu synonim rozwiązań funkcjonalnych, ale przy tym kruchych i delikatnych. Ulefone postanowił zadać temu twierdzeniu kłam i właśnie opublikował wideo, na którym prezentuje pierwszego na świecie pancernego smartfona 5G. Tak przynajmniej twierdzi sam producent, chociaż warto podkreślić, że BlackView już na początku roku zapowiedział smartfona z Dimensity 1000. Z drugiej strony jak na razie nic z tego nie wynika.

Ulefone Armor 8 5G

Nowy smartfon połączy solidną konstrukcję z wyjątkowo szybkim protokołem komunikacyjnym nowej generacji. Na powyższym nagraniu możemy zobaczyć maksymalną prędkość pobierania do 443 Mbps oraz prędkość wysyłania 114 Mbps. Wierzymy, że sieć 5G przyniesie wielką zmianę w naszym codziennym życiu, a Ulefone już rozpoczął przygotowania. Oczywiście warto pamiętać, że te prędkości zależą głównie od sieci. Gdyby Armor 8 5G był testowany w Polsce, to… No cóż, na pewno nie chwaliłby się nagraniami z testów prędkości, tylko schował je głęboko do szuflady i udawał, że nigdy ich nie przeprowadził. Miejmy jednak nadzieję, że kiedy budowa sieci ruszy na poważnie to nasz kraj będzie tu świecił przykładem na arenie międzynarodowej. 

Zobacz też: Asus Zenfone 7 Pro – obracana kamera, 90 Hz i cena, że aż żal nie brać

Wróćmy jednak do Ulefone Armor 8 5G. Jego sercem ma być układ Dimensity 800. Jest to ciekawa i stosunkowo tania propozycja od MediaTeka. Przy okazji nie zawodzi także w kwestii wydajności. Wspierać ma go 8 GB pamięci RAM. Na pliki użytkownika znajdziemy natomiast 128 GB miejsca. To wszystko będzie można natomiast obsługiwać przy pomocy dużego, 6,7-calowego ekranu Full HD+. Niestety, pozostałe parametry, jak i cena smartfona nie są znane. Można jednak oczekiwać, że pozostała część konfiguracji będzie zbliżona do Ulefone Armor 8 w wersji 4G.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.