Wraz z pojawieniem się platform mediów społecznościowych, w tym stron opartych na zdjęciach, takich jak Instagram, drukowanie zdjęć praktycznie umarło. Są jednak tacy, którzy nadal to robią, ponieważ wysoko cenią sobie ozdobne antyramy, lub fizyczne albumy. A nawet jeśli ktoś się nie zalicza do tej grupy, to być może nowa drukarka kieszonkowa Polaroida przekona takie osoby do rozpoczęcia drukowania niektórych ważnych zdjęć.

Kieszonkowa drukarka zdjęć Polaroid Hi-Print 

Kieszonkowa drukarka zdjęć Polaroid Hi-Print

Nowa kieszonkowa drukarka fotograficzna Polaroid Hi-Print 2×3 Pocket Photo Printer wedle zapewnień producenta jest inna niż pozostałe drukarki. No cóż, każdy producent tak twierdzi, chociaż tej nie można odmówić oryginalnego wyglądu. Transparentny, kolorowy plastik na wyjściu to naprawdę świetny zabieg. Z drugiej strony mam wrażenie, że właśnie o ten element drukarka mogłaby być krótsza, zyskując tym samym na przenośności. Jednak nie to liczy się najbardziej, a jakość zdjęć. Wedle zapewnień Polaroida w odróżnieniu od innych drukarek kieszonkowych, które wykorzystują technologię Zero-Ink, Hi-Print wykorzystuje technologię sublimacji barwnika. Dzięki temu ma oferować zdjęcia w jakości niemal takiej samej jak z profesjonalnego studia do wywoływania fotografii.

Zobacz też: YouTube usuwa Twoje filmy? To wina surowego algorytmu, który zastąpił ludzi

Jeśli chodzi o wymiary, to wypluwa ona fotografie o wymiarach 2,1 × 3,4 cala. Dodatkowo są one w pełni wodoodporne i mają z tyłu folię samoprzylepną. To tylko podkreśla ich potencjał do zastosowania w wystroju wnętrz. Pojedynczy wydruk ma zajmować zaledwie minutę. Drukarka łączy się z urządzeniem przez Bluetooth 5.0. Do jej obsługi jest używana specjalna aplikacja, którą znajdziemy zarówno na Androidzie, jak i na iOS. Dodatkowo umożliwia ona edycję zdjęć: dodawanie filtrów, naklejek i tekstu. Rzecz jasna jeszcze przed drukowaniem. Wewnątrz drukarki znajduje się akumulator 640 mAh, który ładuje się przez port MicroUSB. Szkoda, że producent nie zdecydował się na USB-C. Zawsze to jeden kabel mniej w kolekcji. Akumulator pozwoli na wydrukowanie do 20 zdjęć na jednym ładowaniu. Jeśli chodzi o ceny, to drukarka została wyceniona na 99 Euro. Nie jest to aż tak dużo, jednak za paczkę 20 kartridży do zdjęć należy wydać już 16,99 Euro. Istnieje również pakiet, który zawiera drukarkę i 2 paczki papieru z kartridżem w cenie 129,99 Euro. Mimo to ten aspekt raczej zniechęca do częstego korzystania ze sprzętu.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.