Nowy raport Financial Timesa niesie druzgocącą dla Huaweia wiadomość. Otóż ujawnił on, że Indie planują po cichu wycofać z infrastruktury sieciowej sprzęt telekomunikacyjny produkowany przez chińskiego producenta. Ma to związek z tym że w Indiach narastają antychińskie nastroje. Taki stan rzeczy jest następstwem licznych starć wojskowych wzdłuż granicy indyjsko-chińskiej. Nie dziwi więc fakt, że Indie starają się w jak największym stopniu odciąć się od Państwa Środka.

Indie usuwają sprzęt Huaweia

Indie usuwają sprzęt Huaweia

Rząd indyjski jest zaniepokojony chińskimi inwestycjami w infrastrukturę telekomunikacyjną i najwyraźniej stara się po cichu wycofać istniejący sprzęt produkowany przez Huaweia. Nie robią tego jednak otwarcie. Zamiast zakazać jego udziału w przetargach, to zamierzają po cichu i powoli wymienić jego sprzęt w pewnym okresie. W ten sposób Mocarstwo Nad Gangesem nie chce palić za sobą mostów. W raporcie stwierdzono:

Jeśli chodzi o duże zamówienia publiczne i infrastrukturę krytyczną, wolelibyśmy firmy spoza Chin.

Zobacz też: Xiaomi Mi Band 5 z językiem polskim – aktualizacja trafia do użytkowników

Trudno to nazwać stanowczą i agresywną postawą wobec Huaweia. Z drugiej strony przekaz jest raczej jasny i dosadny. Myślę, że niejeden polityk mógłby się wybrać do Indii na kurs dyplomacji. Ewentualnie poszukać odpowiedniego na YouTube. Na pewno jest jakiś mieszkaniec tego wspaniałego kraju, który w prosty sposób tego uczy. Oczywiście ta decyzja znalazła odzwierciedlenie u indyjskich gigantów telekomunikacyjnych. Reliance Jio pracuje nad rozwojem własnego sprzętu 5G. Natomiast Bharti Airte podjął współpracę z Ericssonem. Wcześniej informowaliśmy również o zablokowaniu prób 5G, które w tym kraju miały organizować Huawei i ZTE. To dość jasno wskazuje, że kierunek działań ze strony władz lokalnych może być realną możliwością i zagrożeniem dla pozycji Huawei na indyjskim rynku telekomunikacyjnym. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.