Pewne jest jedno: żaden z produktów, który zobaczymy 10 września nie będzie Huaweiem Mate 40. Producent dość jasno to podkreślił w swojej zapowiedzi. Ma to sens, ponieważ premiera nadchodzącego przedostatniego flagowca firmy została zapowiedziana właśnie na wrzesień. Producent chce natomiast, aby jego nadchodzący pokaz budził pozytywne emocje. Gdyby tego nie podkreślił, to pewnie sieć zalałaby fala zawodu i narzekań w stylu: szkoda, że nie pokazali Mate 40.

Huawei premiera trzech produktów 10 września

Chociaż swoją drogą tak dosadne podkreślanie braku Mate 40 jest nieco na wyrost. W końcu producent umieścił grafikę, która wskazuje na produkty, które zostaną ogłoszone. Nie ma na niej niczego, co nawet przy masie samozaparcia w ogóle przypominałoby smartfon. Zanim zagłębimy się w produkty, data wydarzenia jest również tą samą datą, kiedy ma się rozpocząć Huawei Developer Conference 2020. Istnieje więc możliwość, że produkty zostaną ogłoszone w ramach tego samego wydarzenia. Jak widać na grafice udostępnionej na Twitterze przez użytkownika @RODENT950, są trzy symbole.

Zobacz też: Nowy Mad Max będzie prequelem „Fury Road”, twórcy chcą obsadzić Thora

Pierwszy to notebook, drugi to tarcza zegarkowa, a trzeci to fala dźwiękowa. Można założyć, że pierwsza nawiązuje do Huawei MateBook X. W końcu ma nawet wielki X na ekranie. I tak wiem, że Huawei właśnie ogłosił w zeszłym tygodniu MateBooka X 2020. Jednak model ten jest dostępny z procesorami Intel. Znając Huaweia, najprawdopodobniej pojawi się też wersja z układami AMD. Przejdźmy do tarczy zegara: Huawei ma dwa nowe zegarki w przygotowaniu. Są to Huawei Watch Fit i Watch GT 2 Pro. Wcześniejsze raporty ujawniły, że pierwszy z nich zostanie ogłoszony we wrześniu, a drugi wystartuje wraz z serią Mate 40. To oznacza, że drogą eliminacji możemy się spodziewać Watch Fit. Trzeci obraz, który ma postać fali dźwiękowej, wskazuje na wprowadzenie na rynek nowego produktu audio. Tu trudno wytypować konkretny sprzęt. Jednak istnieje szansa, że będzie to właściwa premiera przenośnego głośnika Bluetooth FreeGo, który został zaprezentowany po raz pierwszy w czerwcu.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.