ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nexus 7 (2012) z Androidem 5.0.2 – Google wprowadza kolejne poprawki

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
Android-Lollipop-Statue

Android 5.0 Lollipop to mobilny system Google, który od dłuższego czasu nareszcie wprowadził powiew świeżości na smartfonach i tabletach. Jednak – jak to mówią – im więcej zmian tym więcej błędów. Ta sentencja idealnie pasuje do tej sytuacji, gdyż niecałe dwa miesiące po premierze „Lizaka”, w świat idzie kolejna dawka poprawek.

To właśnie najprawdopodobniej ilość błędów w systemie zmusiła Google do tak długiego wstrzymywania wydania aktualizacji dla wielu Nexusów. Tym razem amerykańska firma postanowiła usprawnić 7-calowy tablet produkcji Asusa z 2012 roku w wersji WiFi. Już można pobrać najnowszego Androida w wersji 5.0.2. Oczywiście nie należy spodziewać się ogromnych zmian, gdyż wszystko ogranicza się do poprawek wewnętrznych. Patrząc na tempo wydawanych aktualizacji, Google faktycznie może w lutym wydać już Androida 5.1. Mimo wszystko pamiętajmy, że podobna sytuacja miała już miejsce w przypadku systemu Gingerbread, który doczekał się aż oznaczenia 2.3.7.

Link do oprogramowania Android 5.0.2 Lollipop dla Nexusa 7 WiFi (2012): Klik!

Czy tym razem będzie tak samo? Czas pokaże, ale Google z pewnością należą się brawa za niewydawanie wadliwego oprogramowania na tablety wyposażone w slot na kartę SIM. Z drugiej strony premiera „Lizaka” miała miejsce ponad miesiąc temu, a Nexusy powinny ten system dostać na dniach. Warto było aż tak się spieszyć?

źródło: Androidcentral

Sprawdź najnowsze wpisy