Gionee to jeden z tych producentów, którzy się nie patyczkują, jeśli chodzi o pojemność baterii. W swojej ofercie ma już całe grono długodystansowców i akumulator 10 000 mAh nie budzi tu większego zaskoczenia. Tym razem jednak producent mógł przejść samego siebie pod względem trzymania się z dala od ładowarki. Poza potężną baterią dostajemy bowiem w najnowszym Gionee M30 energooszczędne podzespoły i technologię szybkiego ładowania.

Gionee M30

Gionee M30

Pod względem wzornictwa, telefon Gionee ma wygląd solidnego i dość eleganckiego telefonu, chociaż w starym stylu. Wcięcie na aparat nie tyle jest umieszczone w ekranie, ile w przedniej szybce. Sam ekran to natomiast zwykły prostokąt. Obudowa jest wykonana ze szczotkowanego stopu aluminium i pomalowana na czarno. Tył to natomiast materiał przypominający skórę. Mimo to nie wygląda on ani trochę tandetnie i może się podobać. Z drugiej strony to i olbrzymia bateria mają wpływ na wagę urządzenia. Ta jest dość solidna i wynosi 305 gramów. 

Zobacz też: Nagrzewający się Galaxy Note20 – rozbiórka sprzętu pokazała, co może być problemem

Gionee M30 wyposażony jest w 6-calowy ekran LCD o rozdzielczości HD+ 720×1440 pikseli. Sercem urządzenia jest układ MediaTek Helio P60 połączony z 8 GB pamięci RAM. Znajdziemy w nim również 128 GB pamięci dla użytkownika. Mogłoby się wydawać, że tak słaby ekran i przeciętny procesor pasują tu jak kwiatek do kożucha. Jednak głównymi atutami tego zestawu jest energooszczędność. Do celów fotograficznych Gionee M30 wyposażony jest w pojedynczy aparat 16 MPx. W czasach potężnych baterii aparatów brzmi to, jak nieporozumienie. Z drugiej strony ich ilość nie zawsze przekłada się na jakość czy nawet użyteczność dodatkowych modułów. Ponadto, Gionee M30 jest wyposażony w gniazdo audio 3,5 mm, głośniki stereo, podwójne gniazdo 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2 i GPS.

I tu przechodzimy do ostatniego punktu specyfikacji: szybkie ładowanie do 25 W. Dzięki temu kontakty z ładowarką nie tylko będą sporadyczne, ale także krótkie. A przynajmniej dość krótkie jak na czas ładowania baterii 10 000 mAh. Smartfon został wyceniony na 1399 juanów, czyli około 760 PLN.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.