Na rynku istnieje wiele komunikatorów internetowych. Najpopularniejszy jest oczywiście WhatsApp, a tuż za nim Messenger. Hangouts od Google również cieszy się sporym zainteresowaniem, choć oczywiście nie tak dużym, jak aplikacje od Facebooka. Ostatnio wielu użytkowników komunikatora giganta z Mountain View otrzymało bardzo dziwne powiadomienie. Czy jest się czym przejmować?

Tajemnicze powiadomienie w komunikatorze Google Hangouts

Tajemnicze powiadomienie Google hangouts

Spora część użytkowników Hangoutsa z całego świata dostała wczoraj bardzo dziwne powiadomienie, którego treść można przeczytać powyżej. Wiele osób spanikowało, sądząc, że całość jest wynikiem ataku hakerskiego. Wszystkie znaki na niebie wskazują, że wiadomość ma związek z luką w platformie Google Firebase, z której Hangouts korzysta do dostarczania powiadomień. Pozwala ona na wykorzystanie kluczy FCM przechowywanych w plikach APK aplikacji do wysłania notyfikacji.

Zobacz także: TikTok pozywa rząd USA – firma dołącza do WeChat

Po kliknięciu w tajemnicze powiadomienie użytkownicy byli przenoszeni do głównego ekranu Hangoutsa. Są dwa prawdopodobne scenariusze: albo ktoś z Google próbował załatać lukę i przypadkowo wysłał wiadomość, albo ciekawski haker sprawdzał, na ile może sobie pozwolić. W każdym razie – cała sytuacja wydaje się być całkowicie nieszkodliwa, przez co nie ma się czym przejmować. Podobne zdarzenie raczej już się nie powtórzy, bo po tej wpadce Google z pewnością weźmie sprawy w swoje ręce. A wy dostaliście opisywane powiadomienie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.