Kosmetyczne zmiany w sprzęcie elektronicznym nie są niczym nowym. Producenci bardzo często decydują się na wprowadzenie niewielkich zmian w nowych wersjach istniejącego już sprzętu. Nie inaczej jest na rynku laptopów. Tym razem to Acer Predator Triton 500 doczekał ulepszonej wersji. Czy nowa propozycja tego tajwańskiego producenta oferuje znaczące usprawnienie w porównaniu ze starszym modelem?

Acer Predator Triton 500 doczekał się wersji z nowym CPU Intela

Acer Predator Triton 500

Niestety nie, ponieważ nowa wersja Acer Predator Triton 500 różni się od dotychczas dostępnej w sprzedaży tylko i wyłącznie zastosowanym procesorem. Na pokładzie odświeżonego modelu zamontowany został 8-rdzeniowy i 16-wątkowy Intel Core i7-10875H. W porównaniu z obecnym do tej pory 6-rdzeniowym i 12-wątkowym Intel Core i7-10750H nowy procesor oferuje kilkuprocentowy wzrost wydajności. Spowodowane jest to nie tylko dwoma dodatkowymi rdzeniami, ale również o 100 MHz wyższą częstotliwością w trybie turbo. Poza tym Intel Core i7-10875H posiada o 4 MB większą pamięć L3. Czy jednak poza CPU producent zdecydował się na jakiekolwiek zmiany? Niestety nie. Reszta specyfikacji jest dokładnie taka sama jak w przypadku starszego modelu. Czy jednak przez to nowa wersja Triton 500 jest złym laptopem? Na pewno nie, ponieważ zastosowane w tym laptopie podzespoły należą do najwyższej półki.

Zobacz też: Częściowe zwycięstwo Epica nad Apple – firma nie ma jednak powodów do świętowania

Laptop wyposażony jest między innymi w kilka wariantów kart graficznych. Użytkownicy mogą wybrać model wyposażony w GeForce RTX 2070, GeForce RTX 2080 lub GeForce RTX 2080 SUPER 8 GB. Oprócz tego nie zabrakło miejsca na sporą ilość pamięci operacyjnej RAM, której maksymalnie możemy zamontować 32 GB. Przechowywanie danych możliwe będzie dzięki zamontowaniu dysku SSD w formacie M.2. Acer Predator Triton 500 wyposażony został również w wyświetlacz IPS o odświeżaniu na poziomie 300 Hz i czasem reakcji 3 ms, co będzie bardzo ważne dla graczy. Profesjonalistów bardziej interesuje na pewno poziom odwzorowania kolorów i nie powinni oni być zawiedzeni, bowiem ekran charakteryzuje się bardzo wysokim pokryciem przestrzeni (100% palety sRGB). Laptop można już kupić w sklepach z polską elektroniką. Za wariant wyposażony w GPU GeForce RTX 2070 Super przyjdzie nam zapłacić 8649 złotych.

Źródło: Media Expert

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.