T-Mobile ostrzega przed wyłudzeniami SMS. W ostatnim czasie otrzymaliśmy wiele zgłoszeń dotyczących wyłudzeń za pośrednictwem SMS – stwierdza operator i wyjaśnia, jak działają oszuści. Okazuje się, że szczególnie narażone mogą być młode osoby, liczące np. na otrzymanie dodatków do gry po kliknięciu podejrzanego linku.

T-Mobile ostrzega przed wyłudzeniami – na co uważać?

t-mobile ostrzega przed wyłudzeniami

Oszuści infekują aplikacje na smartfony lub zachęcają do kliknięcia podejrzanych linków. Robią to za pośrednictwem mediów społecznościowych, komunikatorów oraz forów internetowych.

T-Mobile ostrzega, że kliknięcie podejrzanego linku lub odpowiedź na SMS-a wysłanego z nieznanego numeru może spowodować wysłanie serii wiadomości na numery międzynarodowe. Podatne na tego typu oszustwa mogą być szczególnie dzieci i młodzież. Oszuści mogą zachęcić je do kliknięcia linku, zapewniając, że pozwoli to otrzymać np. dodatki do gier.

Czytaj także: Fitbit dołożył do pieca – oto nowy Fitbit Sense, Versa 3 oraz opaska Inspire 2

Operator przestrzega przed nieuważnym klikaniem linków. Jednocześnie odradza odpowiadanie na SMS-y od nieznanych nadawców, szczególnie wtedy gdy prefiks wskazuje na numer międzynarodowy. T-Mobile poleca także korzystanie z programu antywirusowego, instalowanie programów wyłącznie z oficjalnych źródeł oraz rozmawianie z dziećmi o zagrożeniach ze strony oszustów. W sytuacji napotkania oszustwa klienci T-Mobile mogą skontaktować się z Biurem Obsługi Abonenta.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.