T-Mobile ostrzega przed wyłudzeniami SMS. W ostatnim czasie otrzymaliśmy wiele zgłoszeń dotyczących wyłudzeń za pośrednictwem SMS – stwierdza operator i wyjaśnia, jak działają oszuści. Okazuje się, że szczególnie narażone mogą być młode osoby, liczące np. na otrzymanie dodatków do gry po kliknięciu podejrzanego linku.

T-Mobile ostrzega przed wyłudzeniami – na co uważać?

t-mobile ostrzega przed wyłudzeniami

Oszuści infekują aplikacje na smartfony lub zachęcają do kliknięcia podejrzanych linków. Robią to za pośrednictwem mediów społecznościowych, komunikatorów oraz forów internetowych.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

T-Mobile ostrzega, że kliknięcie podejrzanego linku lub odpowiedź na SMS-a wysłanego z nieznanego numeru może spowodować wysłanie serii wiadomości na numery międzynarodowe. Podatne na tego typu oszustwa mogą być szczególnie dzieci i młodzież. Oszuści mogą zachęcić je do kliknięcia linku, zapewniając, że pozwoli to otrzymać np. dodatki do gier.

Czytaj także: Fitbit dołożył do pieca – oto nowy Fitbit Sense, Versa 3 oraz opaska Inspire 2

Operator przestrzega przed nieuważnym klikaniem linków. Jednocześnie odradza odpowiadanie na SMS-y od nieznanych nadawców, szczególnie wtedy gdy prefiks wskazuje na numer międzynarodowy. T-Mobile poleca także korzystanie z programu antywirusowego, instalowanie programów wyłącznie z oficjalnych źródeł oraz rozmawianie z dziećmi o zagrożeniach ze strony oszustów. W sytuacji napotkania oszustwa klienci T-Mobile mogą skontaktować się z Biurem Obsługi Abonenta.

źródło: informacja prasowa

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.