Sony Tablet P trafił do sprzedaży w Wielkiej Brytanii

2 minuty czytania
Komentarze
sony-tablet-p

Ostatnio wspominaliśmy o tym, że Sony Tablet P najprawdopodobniej trafi wcześniej do sprzedaży, niż początkowo to było planowano. Okazuje się, że faktycznie tak się stało i drugi tablet z systemem Honeycomb firmy Sony już jest dostępny w Wielkiej Brytanii.

Sony Tablet P jest zdecydowanie jednym z najoryginalniejszych urządzeń na rynku. Jego wygląd zdecydowanie wyróżnia się na tle wszystkich pozostałych tabletów, które wykorzystują system Honeycomb. Obudowa typu clamshell wzbudza dużą ciekawość i zainteresowanie wśród osób zainteresowanych tego typu urządzeniem.

Tablet P jest wyposażony w dwa ekrany o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości 1024 x 480 pikseli każdy. Poza systemem Honeycomb 3.2 możemy spodziewać się również dwurdzeniowego procesora taktowanego z częstotliwością 1 GHz, 1 GB pamięci RAM, WiFi, Bluetootha, modemu pozwalającego na transmisję 3G.

Największa wada tego urządzenia? Przede wszystkim dość mocno ograniczona pamięć wbudowana, która wynosi zaledwie 4 GB. Użytkownik ma jednak możliwość rozszerzenia jej za pomocą karty pamięci pamięci – tablet jest wyposażony w odpowiedni czytnik, więc nie jest to zbyt dużym utrudnieniem.

Tablet P, podobnie jak wcześniej zaprezentowana wersja S, jest urządzeniem certyfikowanym przez PlayStation. Co to oznacza? Przede wszystkim posiadacze tego tabletu mają możliwość grania w klasyki (np. Crash Bandicoot, czy Syphon Filter) znane z pierwszej generacji tej popularnej konsoli.

Jak prezentuje się cena Sony Tablet P? Okazuje się, że to urządzenie zostało wycenione na 499 funtów, czyli przy obecnym kursie funta około 2600 złotych. Polska premiera najprawdopodobniej będzie miała miejsce w ciągu najbliższych tygodni. Możemy również przypuszczać, że cena będzie nieco niższa niż w przypadku Wielkiej Brytanii.

Czy Sony Tablet P ma szanse na zaistnienie na rynku? Konfiguracja sprzętowa tego tabletu nie robi zbyt dużego wrażenia, a cena jest wysoka. Najprawdopodobniej najbardziej zainteresowane będą osoby, które bardzo cenią sobie oryginalność i unikalny design – w tym przypadku Tablet P spełnia wszystkie wymagania.

źródło: Phandroid

Motyw