Nadmiernie nagrzewający się Galaxy Note20 to coś, co niekoniecznie musi się wydarzyć. Wszystko może zależeć bowiem od tego, na jakim model urządzenia się trafi. I nie chodzi tutaj nawet o wersję ze Snapdragonem, czy Exynosem na pokładzie. iFixit zdecydowało się przyjrzeć smartfonowi Samsunga z bliska i tym samym sprawdzić, czym może być spowodowane nadmierne nagrzewanie się urządzenia.

Nagrzewający się Galaxy Note20

Nagrzewający się Galaxy Note20
Fot. Wkładka z grafitu do odprowadzania ciepła / iFixit

Ekipa z iFixit przyjrzała się dokładnie modelom Samsung Galaxy Note20 i Galaxy Note20 Ultra, zaobserwowała coś ciekawego. Otóż wewnątrz nie znaleziono komory parowej, której zadaniem jest chłodzenie urządzenia. Zamiast tego znalazła się wielowarstwowa wkładka zrobiona z grafitu. Taka termiczna wkładka ma bardzo dobre właściwości i często jest wykorzystywana w urządzeniach do odprowadzania ciepła. Czy taka zamiana mogła wpłynąć na to, że sprzęt czasem potrafi się nagrzewać mocniej, niż powinien? Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale jest też inna, ciekawa rzecz, na którą warto zwrócić uwagę.

Wiemy, że modele urządzenia trafiają na rynek z procesorem Qualcomm Snapdragon lub autorskim Exynosem od Samsunga. iFixit wysnuł teorię, że obecność grafitu, mogła być spowodowana właśnie innym procesorem. Okazało się jednak, że modele z Exynosem na pokładzie, także są chłodzone w ten sposób. Jednak niektóre z modeli dostępne na rynku, posiadają komorę parową. Można więc powiedzieć, że to „loteria”, na które urządzenie się trafi. Nie jest też powiedziane, że nagrzewający się Galaxy Note20 to wyniki właśnie innego sposobu chłodzenia. Część z użytkowników takiego procesu bowiem nie doświadcza. Łukasz, który testował ostatnio model Galaxy Note20 Ultra, nie spotkał się z nadmiernym nagrzewaniem. Jednak już redaktorzy z Android Authority, tak.

Zobacz też: Nowości na OLX, które dużo zmienią – będzie można zamawiać online z przesyłką.

Warto jednak zaznaczyć, że nie było to nagrzewanie się, które uniemożliwiało dalszą pracę. Niemniej może to być problem, z którym Samsung będzie musiał się zmierzyć w niedługim czasie. The Verge poprosiło producenta o komentarz w tej sprawie, ale jeszcze nie uzyskało odpowiedzi.

Źródło: iFixit / The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.