05_Xperia_Z3_Tablet_Compact_Water

 

Obecnie niewielu producentów może pochwalić się urządzeniami w swoim portfolio, której już korzystają z najnowszego mobilnego systemu Google w postaci Androida 5.0/5.0.1 Lollipop. Niemniej jednak, każda oficjalna wzmianka o wydaniu takiej aktualizacji napawa optymizmem i tak też zrobiło Sony.

 

Mimo że już od dłuższego czasu wiedzieliśmy, że Sony ma ambitne plany, co do usprawnienia swoich obecnych smartfonów to dopiero teraz Japończycy oficjalnie potwierdzili, że „Lizak” na Xperiach pojawi się na początku przyszłego roku. Pierwszymi urządzeniami w kolejce są oczywiście flagowe modele w postaci Z3 oraz Z2. Bardzo prawdopodobnie równolegle aktualizację otrzyma pomniejszona wersja, czyli Z3 Compact. Nie jest to zbyt konkretnie określony termin, podobnie jak stwierdzenie, że pozostałe Xperie z serii Z – również tablety – otrzymają taki sam system w ciągu kolejnych kilku miesięcy.

 

Tym samym, posiadacze Xperii Z2 i Z3 w styczniu lub w lutym powinni zostać poinformowani, że „Lizak” jest dostępny dla ich urządzeń. Nie uważacie, że to trochę późno?

 

 

źródło: androidauthority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.