Jest to stwierdzenie równie odkrywcze, jak to, że woda jest mokra, ale odcięcie jednej z największych firm technologicznych na świecie od dostawców negatywnie odbija się także na nich. Sprawozdanie Korea Institute for International Economic Policy (KIEP) ujawniło, że ostatnie amerykańskie sankcje wobec Huawei mogą mieć bezpośredni wpływ na eksport półprzewodników z Korei Południowej. To natomiast może odbić się negatywnie na lokalnych producentach, którzy mogę stracić jednego z głównych klientów.

Blokada Huaweia a koreańskie podzespoły

Blokada Huaweia a koreańskie podzespoły

Zgodnie ze sprawozdaniem Business Korea blokada nałożona Huaweia dotycząca wszystkich typów półprzewodników może uderzyć w producentów z tego kraju. Uspokaja przy tym, że wpływ ten byłby odczuwalny tylko w perspektywie krótkoterminowej. Warto tu przypomnieć, że administracja Trumpa zmieniła swoje przepisy dotyczące wykorzystania technologii z USA. W ich myśl każdy, kto, chociażby częściowo korzysta z technologii USA, czyli np. ma komputer z Windowsem, nie może współpracować w dziedzinie półprzewodników z Huaweiem. W ten sposób Stany Zjednoczone chcą wywrzeć jeszcze większą presję na chińskim producencie i jego spółkach zależnych. Chce także uniemożliwić chińskiemu gigantowi technologicznemu zdobywanie półprzewodników poprzez jakiekolwiek luki prawne.

Zobacz też: Czekasz na premiery kinowe? Trzymaj kciuki za dużą frekwencję w USA

Ponadto instytut w raporcie dodał:

Chiny podwoją wysiłki na rzecz zmniejszenia swojej zależności zewnętrznej w sektorze półprzewodników. To oznacza, że Korea Południowa musi bardziej skupić się na utrzymaniu przewagi technologicznej nad Chinami. 

Obawiam się, że te działania nie tylko nie osłabią pozycji Chin, ale wręcz ją wzmocnia uniezależniając kraj ten technologicznie.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.