Xiaomi zaprezentowało na początku tego roku serię Redmi Note 9. Seria składa się z kilku modeli, w których zastosowano moduł kamery na planie kwadratu. I to właśnie ten element okazuje się najbardziej problematyczny. Otóż pojawiły się doniesienia o usterce modułu aparatu. Ta niestety umożliwia przedostanie się kurzu do wnętrza, wpływając w ten sposób na jakość obrazu. Jest to więc coś, co nie powinno mieć miejsca w nowoczesnym smartfonie.

Wada aparatu w Redmi Note 9

Wada aparatu w Redmi Note 9

Najwyraźniej moduł aparatu w modelach Redmi Note 9 ma wadę fabryczną, ponieważ wydaje się, że nie został prawidłowo uszczelniony. To natomiast pozwala na dostawanie się pyłu pod szybkę a optykę. Ponieważ znajduje się on w środku, nie można go zetrzeć miękką ściereczką. Na skutek tego obrazy zarejestrowane przy użyciu zabrudzonego obiektywu wyjdą ziarniste lub zamazane. Co gorsza, nie dotyka on jedynie pojedynczych przypadków. Według doniesień problem ten dotyczy znacznej liczby urządzeń Redmi Note 9 i Note 9 Pro i jest już dobrze znany przez producenta. Odpowiadając na skargę użytkownika na Twitterze Alvin Tse, dyrektor generalny Xiaomi w Indonezji, potwierdził, że firma rzeczywiście otrzymała raporty w tej sprawie.

Zobacz też: Pozytywny wpływ pandemii – Polacy docenili płatności elektroniczne

Obiecał także, że będzie zaostrzać kontrolę jakości, aby zapobiec dalszym przypadkom. Zasugerował on również, że osoby z jednostkami dotkniętymi problemem będą obsługiwane w centrach serwisowych Xiaomi. Od tamtego czasu liczba zgłoszeń stale rośnie. Nie wiadomo czy dotyczą one urządzeń wyprodukowanych także po nagłośnieniu problemu, czy jedynie tych starszych. Na pewno nie miał go egzemplarz testowy, który posłużył Łukaszowi do przygotowania recenzji Redmi Note 9 Pro. I tu rodzi się pytanie: czy ktoś z Was ma przedstawiciela rodziny Redmi Note 9? Czy zaobserwował w jego przypadku podobne problemy? 

Aktualizacja:

Xiaomi wydało oficjalne oświadczenie w tej sprawie:

Wszystkie produkty Xiaomi zostały poddane ścisłej kontroli jakości. Jednak pod wpływem użytkowania w różnych warunkach mogą wystąpić niewielkie problemy.

Jesteśmy świadomi, że niewielka grupa użytkowników boryka się z problemem kurzu w smartfonach z serii Redmi Note 9. Bardzo przepraszamy ich za tę niedogodność.

Wszystkim użytkownikom, u których występuje ten problem, zalecamy, by skontaktowali się z centrum serwisowym Xiaomi. Nasza obsługa udzieli wszelkiej pomocy.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.