Plus i T-Mobile zdecydowali obniżyć ceny połączeń telefonicznych na Białoruś. Wcześniej podobną decyzję podjęło Orange. Ile teraz trzeba zapłacić za połączenia do naszych wschodnich sąsiadów u poszczególnych operatorów?

Nowe ceny połączeń na Białoruś w sieciach Plus i T-Mobile

Plus ustalił stawkę za połączenia na Białoruś na 1 zł brutto za minutę. Obniżona cena obejmuje do 1000 minut na połączenia z maksymalnie 5 białoruskimi numerami. Promocja obowiązuje do 15 września. Niższa stawka dotyczy ofert typu MIX i na kartę, a także ofert abonamentowych, które weszły na rynek po 31 stycznia 2018 r. Nie ma przy tym znaczenie, czy dzwonimy do sieci stacjonarnych na Białorusi, czy do komórkowych.

Co z T-Mobile? Operator przygotował osobne rozwiązania dla osób mających abonament oraz dla tych, którzy posiadają ofertę typu MIX lub na kartę. Posiadacze abonamentów z taryfą T mogą aktywować pakiet 30 lub 70 minut na Białoruś na numery stacjonarne i komórkowe (wymiennych na SMS-y). Minuty są rozliczane za każde rozpoczęte 60 sekund połączenia. Jak aktywować pakiety?

  • Pakiet 30 minut (lub SMS-ów) – SMS o treści AKT30 na numer 80008
  • Pakiet 70 minut (lub SMS-ów) – SMS o treści AKT70 na numer 80008

Czytaj także: Orange i nju mobile obniżają ceny połączeń na Białoruś

W najbliższych dniach klienci z ofertami typu MIX i na kartę również mają doczekać się obniżki. Cena za minutę połączenia na Białoruś wyniesie 99 groszy. Obniżone ceny zarówno dla klientów abonamentowych, jak i z taryfami MIX/na kartę będą obowiązywać do 16 października. T-Mobile nie wyklucza jednak przedłużenia tego okresu.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.