Kilka dni temu informowaliśmy Was o ostrzeżeniu na temat mobilnej wersji fenomenu ostatnich tygodni, jakim jest Fall Guys. Jak się jednak okazuje, deweloperzy z Mediatonic nie zamierzają spocząć na laurach i już niedługo Fall Guys Mobile zawita na ekranach smartfonów.

Fall Guys Mobile jednak trafi na ekrany naszych smartfonów

Fall Guys Mobile

Niestety na pojawienie się Fall Guys Mobile na naszych telefonach będziemy musieli poczekać. Początkowo gra trafi tylko i wyłącznie na rynek chiński. Za jej stworzenie odpowiadać będzie firma Bilibili, która uzyskała wyłączne prawa do opublikowania mobilnej wersji Fall Guys: Ultimate Knockout. Z informacji podanych na stronie, gra dostępna będzie w Chinach pod nazwą Jelly Bean: The Ultimate Knockout. Wydaje się, że sukces gry spowodował, że twórcy zamierzają wydać swoją nową grę na innych platformach. Przypomnijmy, że Fall Guys zadebiutowało jedynie na PlayStation 4 oraz PC. Trzeba jednak przyznać, że tytuł ten jest wręcz idealny do grania na smartfonach, a kwestią czasu będzie jego pojawienie się również na Nintendo Switch czy Xbox One. Mimo że mobilna wersja pojawi się na razie tylko w Chinach, to o premierę gry na innych rynkach możemy być spokojni. Stosunkowa prosty gameplay oraz radość z gry w Fall Guys spowoduje, że z miejsca będzie to najpopularniejszy tytuł mobilny.

Zobacz też: Zotac Zbox QCM7T3000 – miniaturowa stacja robocza z NVIDIA Quadro RTX

Fall Guys Mobile

Czy jednak Fall Guys Mobile osiągnie podobny sukces co wersja na PC i PlayStation 4? Jeśli mobilny port będzie pozbawiony rażących błędów, to twórcy gry mogą spać spokojnie. Tytuł będzie bił rekordy popularności, a na ic konto trafi dość pokaźna suma pieniędzy, pochodząca z mikropłatności. Przypomnijmy, że już w pierwszym tygodniu po premierze Fall Guys zakupiło ponad 2 miliony użytkowników komputerów osobistych. Gra jest również obecnie najbardziej popularnym tytułem na Steam. Widać więc, że nie jest to chwilowa moda, a mamy powoli do czynienia z fenomenem. Czy jednak Fall Guys pozostanie dalej tak popularne? Wszystko tak naprawdę zależy od twórców. Jeśli będą oni w dalszym ciągu usprawniać swoją grę, to jeszcze przez długi czas będziemy mogli próbować wygrać z innymi graczami w tym nietypowym battle royale.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.