Technologia LED jest od lat obecna w telewizorach. Obecnie coraz więcej firm stosuje zaawansowaną wersję tego samego rozwiązania, czyli Mini LED. Nieco szokuje więc fakt, że lider rynku telewizorów, jakim jest Samsung, zamierza dopiero w przyszłym roku stworzyć swoją linię produktów tego typu. Z drugiej strony należy pamiętać, że Koreański gigant skupia się głównie na rozwiązaniach QLED i OLED. Dodatkowo pracuje nad wprowadzeniem na rynek paneli MicroLED. 

Telewizory Samsung MiniLED w 2021 roku

Telewizory Samsung MiniLED w 2021 roku

Zgodnie z raportem, Samsung Electronics opracowuje telewizor MiniLED, który wykorzystuje małe diody świecące o wielkości od 100 do 300 mikrometrów każda jako podświetlenie. Gdy są one ułożone blisko i używane jako źródło światła, ekran może być jaśniejszy i oferować wyraźniejszy obraz. Firma planuje podobno wyprodukować w przyszłym roku dwa miliony egzemplarzy takich urządzeń. Co ciekawe zamierza wykorzystać przy tym QD Filter. To natomiast może postawić nowy typ ekranów nawet o oczko wyżej niż dotychczasowe modele z panelami QLED. Pamiętajmy jednak, że Samsung już na początku tego roku zaprezentował telewizory z najwyższej półki z panelem MicroLED.

Zobacz też: Anomalia w polu magnetycznym Ziemi może stanowić zagrożenie dla technologii kosmicznych

Wydaje się, że Samsung zaplanował zakończenie procesu produkcji niezbędnych komponentów w pierwszej połowie tego roku, a następnie komercyjne uruchomienie telewizorów w drugiej połowie roku. Jednak niedawno poinformowano, że firma nie rozpoczęła jeszcze produkcji komponentów, co spowodowało opóźnienia. Te wynikają między innymi z zaburzenia łańcucha dostaw. Samsung Display, spółka zależna Samsung Electronics, pracuje również nad Quantum Dot Display (QD) dla modeli telewizorów premium. Od przyszłego roku spodziewane jest rozpoczęcie masowej produkcji tego typu paneli. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.