ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Groźna luka w Safari

Apple ma problemy z prawem w Korei Południowej – firma stara się je rozwiązać pieniędzmi

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Apple zostało poddane podglądowi przez agencje antymonopolowe w Stanach Zjednoczonych i Unii Europejskiej. Jednak te dwa regiony nie są jedynymi, w których boryka się z takimi problemami. Przedsiębiorstwo to jest przedmiotem dochodzenia w Korei Południowej. Jest ono prowadzone przez koreańską Komisję ds. Uczciwego Handlu. Toczy się w związku z zarzutami dotyczącymi nadużywania przez Apple dominującej pozycji w celu zmuszenia operatorów telefonii komórkowej do płacenia za reklamę i naprawy gwarancyjne.

Apple ma kłopoty w Korei Południowej

Apple ma kłopoty w Korei Południowej

W odpowiedzi an zarzuty Apple zaoferowało programy wsparcia dla małych firm i jest skłonna wydać około 100 mld Wonów, czyli około 84,02 mln USD. W ramach tej propozycji firma Apple zgodziła się również na ustalenie sprawiedliwych warunków z operatorami telefonii komórkowej. Regulator będzie teraz zbierać opinię publiczną na temat proponowanych środków zaradczych. Jeśli te wydadzą się to rozsądne, sprawa zostanie zamknięta bez stwierdzenia, czy Apple zrobiło coś nielegalnego. Koreańska Komisja ds. Uczciwego Handlu twierdzi, że Apple omówi z firmami telekomunikacyjnymi sposób podziału kosztów reklamy, co pomoże zmniejszyć obciążenia dla operatorów. 

Zobacz też: Tajemniczy sygnał radiowy z kosmicznego pyłu – naukowcy badają sprawę

Ze 100 miliardów Wonów firma wyda 40 miliardów (34 mln USD) na wsparcie badań i rozwoju dla małych koreańskich producentów. Dodatkowo powoła akademię deweloperów, na którą wyda około 25 miliardów (21 mln USD) Wonów. Ponadto, firma wyda kolejne 25 miliardów wonów na zniżki dla konsumentów na koszty napraw gwarancyjnych i inne korzyści. Podobna presja antymonopolowa wywierana jest na Apple także w innych krajach. W marcu bieżącego roku Francja nałożyła na firmę Apple karę w wysokości 1,1 miliarda euro za antykonkurencyjne zachowanie wobec sieci dystrybucyjnej i detalicznej.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy