ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Asus Transformer Prime w Polsce jeszcze w tym roku

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy
Transformer-Prime-widok

Jednym z najbardziej oczekiwanych tabletów ostatnich miesięcy jest Asus Transformer Prime. Wszystko za sprawą bardzo atrakcyjnej konfiguracji sprzętowej. Kiedy najnowsza generacja Transformera oficjalnie trafi do Polski?

Wszystkie wątpliwości zostały rozwiane – pierwszym tabletem, który wykorzystuje wydajny układ Nvidia Tegra 3 będzie Transformer Prime. Zainteresowanie tym urządzeniem jest ogromne i wiele wskazuje na to, że bardzo realne jest powtórzenie sukces pierwszego Transformera z Tegrą 2. Zainteresowanych nie zraża nawet wyższa cena.

Z naszej perspektywy, jednym z najważniejszych pytań odnośnie nowego Transformera Prime jest to, kiedy urządzenie oficjalnie trafi do sprzedaży w Polsce. Okazuje się, że tablet ten będzie dostępny w sklepach już w grudniu tego roku. Oznaczałoby to, że wbrew wcześniejszym przypuszczeniom, nie będziemy musieli zbyt długo czekać na nowego Transformera.

Optymistycznie przestaje być w momencie, gdy przechodzimy do ceny tego urządzenia w naszym kraju. Okazuje się, że za podstawowy model z wbudowaną pamięcią 32 GB i dodatkową stacją dokującą będziemy musieli zapłacić 2699 złotych. Z całą pewnością nie jest to mała kwota – szczególnie w porównaniu do starszej generacji.

Możemy jednak przypuszczać, że sprawdzą się tutaj słowa dyrektora generalnego Nvidii, który przewiduje, że tablety z układem Tegra 3 stanieją już w połowie przyszłego roku. Do tego czasu musimy się liczyć z dość wygórowanymi cenami, które zdaniem większości nie są adekwatne do możliwości tego typu urządzeń.

Jak wygląda konfiguracja sprzętowa Transformera Prime? Tablet ten wyposażony jest w ekran Super IPS+ o przekątnej 10,1 cala (rozdzielczość 1280 x 800 pikseli), czterordzeniowy procesor taktowany z częstotliwością 1,5 GHz, 1 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, WiFi, aparat 8 Mpx, kamerę 1,3 Mpx.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy Asus zamierza wprowadzić do sprzedaży wersję bez stacji dokującej – taka możliwość, z racji niższej ceny, prawdopodobnie spotkała by się ze sporym zainteresowaniem ze strony osób rozważających zakup.

źródło: Asus

Sprawdź najnowsze wpisy