Jednym z członków załogi przebywającej obecnie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej jest rosyjski kosmonauta Ivan Vagner. Niedawno nagrywał on orbitę Ziemi z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Zamierzał on uchwycić piękną zorzę polarną, którą można zobaczyć ze stacji. Jednak wraz z nią nagrał UFO. Warto tu jednak zaznaczyć, że termin UFO wcale nie oznacza kosmitów. Odnosi się on do niezidentyfikowanych obiektów latających. Oczywiście potencjalne statki obcych jak najbardziej zaliczałyby się do takiej kategorii, jednak tak samo, jak balony meteorologiczne, satelity, czy meteoryty.

Tajemnicze obiekty na orbicie Ziemi

Nagrane przez niego obiekty doczekały się dość krzykliwej nazwy gości z kosmosu. Oczywiście równie dobrze mogą to być goście z Ziemi. We wczesnej części nagrania wideo można zobaczyć pięć bardzo jasnych świateł na horyzoncie, które pojawiły się i szybko zniknęły. Najprawdopodobniej światła te, ustawione niemal w linii prostej, to kilka z satelitów Starlink, które SpaceX wystrzelił 18 sierpnia. Byłby to kolejny raz, kiedy ktoś bierze satelity Elona Muska za nieznane obiekty kosmicznego pochodzenia. Jednak pierwszy, kiedy takich obserwacji nie dokonuje się z Ziemi.

Zobacz też: „The Batman” – jest pierwszy zwiastun i sporo nowych informacji

Oczywiście sam Vagner nie sugerował, nawet aby to byli kosmici. Zastanawiał się, czy były to meteory, czy satelity. Kosmonauta opowiedział Roscosmosowi o tych obiektach, a urzędnicy agencji kosmicznej przeanalizowali to nagranie, nazywając je ciekawym i tajemniczym. Rzecznik prasowy Roscosmosu Władimir Ustimenko wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że jest za wcześnie na wyciąganie wniosków. Te mają się pojawić wraz z oświadczeniem astronomów i naukowcy z Instytutu Badań Kosmicznych Rosyjskiej Akademii Nauk. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalne wnioski w tej sprawie.

Źródło: SlashGear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.