ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Zotac Zbox QCM7T3000 – miniaturowa stacja robocza z NVIDIA Quadro RTX

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Chcąc zaopatrzyć się w komputer stacjonarny musimy liczyć się z faktem, że jego obudowa zajmuje sporo miejsca. Jednak co jeśli nie możemy sobie na to pozwolić, a nie potrzebujemy kolejnego laptopa? Z pomocą przychodzą mini PC, które jednak nie oferują zbyt dużej wydajności. Wszystko może zmienić się już niedługo, za sprawą firmy Zotac, która wprowadza na rynek serię miniaturowych stacji roboczych. W co wyposażony będzie taki sprzęt?

Zotac Zbox QCM7T3000 to wydajna mini stacja robocza, która ma dużą szansę osiągnąć sukces

Zotac Zbox QCM7T3000 wyposażony zostanie w 6-rdzeniowy, 12-wątkowy procesor Intel Core i7-10750H z 45 W TDP. Oprócz tego na pokładzie tego miniaturowego komputera znajdzie się również karta graficzna NVIDIA Quadro RTX 3000 z 6 GB pamięci GDDR6. Układ wyposażony jest w rdzenie RT oraz Tensor, dzięki czemu zdolny jest do obsługi techniki ray tracing oraz DLSS. Jednocześnie jest to pierwszy komputer typu barebone obecnie na rynku, działający na wymienionych podzespołach. Całość uzupełnia maksymalnie 64 GB pamięci operacyjnej RAM DDR4-2933, a także 2,5-calowy dysk SSD lub HDD oraz dysk SSD na złączu M.2 PCIe. Całość zamknięta została w niewielkiej obudowie o objętości 2,65 litra. Konstrukcja ma wymiary 210 × 203 × 62,2 mm. Niestety nie wiadomo, jak producent rozwiązał problem chłodzenia wydajnych podzespołów w tak małej obudowie. Jeśli jednak Zbox QCM7T3000 posiada wydajny układ zapewniający niskie temperatury, to może stać się on z bardzo popularnym rozwiązaniem.

Zotac Zbox QCM7T3000

Zobacz też: Zmiana pracy co dwa lata, czyli dlaczego specjaliści odchodzą z firm

Jeśli myślicie, że miniaturowa stacja robocza pozbawiona będzie większości złączy, to jesteście w błędzie. Zotac postanowił wyposażyć swój nowy sprzęt w czytnik kart 3 w 1 (SD / SDHC / SDXC), port USB-C 3.1, Port USB-A 3.1, 4x porty USB 3.0 i port Ethernet. Nie zabrakło również miejsca dla 2x portów HDMI 2.0, 2x DisplayPort 1.4 oraz wyjść audio. Za bezprzewodową łączność odpowiada moduł sieciowy WiFi 6 Killer AX1650. Niestety na tę chwilę nie wiadomo, kiedy Zotac Zbox QCM7T3000 zadebiutuje na rynku. Producent nie zdecydował się również ujawnić żadnych szczegółów dotyczących cen urządzenia.

Źródło: Kitguru

Sprawdź najnowsze wpisy