Pandemia w wielu częściach świata jest znacznie bardziej dotkliwym problemem niż w Polsce. Są rejony znacznie gęściej zaludnione niż nasz piękny Kraj. Z tego też powodu restrykcje w nich są o wiele bardziej srogie. Ich mieszkańcy muszą więc za wszelką cenę pozostać w swoich domach. Problem w tym, że nie zawsze jest to możliwe. I to nie tylko ze względu na pracę, ale także warunki bytowania. Dlatego też firma LG wyszła z inicjatywą, aby znacznie ułatwić im ten ciężki okres.

LG Come Home Challenge

LG Come Home Challenge

Koreański gigant zorganizował więc kampanię. W jej ramach przekaże równowartość 300 tysięcy USD oraz wsparcie pod postacią sprzętu AGD, które zostaną przekazane do domów w Indiach, Kenii i Wietnamie. Producent zachęca także do wzięcia udziału w akcji. Chodzi tu o nagranie krótkiego filmu, który skupia się na wartości rodziny i domu oraz podpisanie go hasztagiem #LGComeHomeChallenge. Przy okazji producent podkreśla istotę problemu:

Dla rodzin mieszkających w trudnych warunkach, pozostawanie w domu podczas trwającej pandemii może być niebezpieczne, a nawet niemożliwe. Aby pomóc im wyjść z tej sytuacji, firma LG Electronics rozpoczęła współpracę z koreańskim oddziałem Habitat for Humanity, organizacji non-profit działającej na rzecz poprawy warunków mieszkaniowych rodzin na całym świecie.

Zobacz też: Popraw bezpieczeństwo swojego Maca, czyli co daje FileVault i układ T2

Największym pozytywnym elementem tej obok pomocy potrzebującym jest fakt, że nie jest nachalna. LG zadeklarowało już konkretną pomoc. Nie ma więc przelicznika liczby filmów czy ich zasięgów na działanie firmy. Fani firmy nie muszą więc działać pod presją, żeby komuś pomóc. Oczywiście, producent chce ogłosić w ten sposób światu, że pomaga. Obok dobrego serca na pewno marketing ma tu duże znaczenie. Nie został on jednak wykonany w sposób przypominający niesławną zamianę lajków na wodę, co się bardzo chwali.

Firma LG zawsze poszukuje sposobów podwyższania jakości życia. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy wesprzeć działania organizacji Habitat for Humanity dostarczając jej podopiecznym urządzenia AGD pomagające chronić zdrowie i dobrostan. Nasza kampania Come Home Challenge pokazuje rzeczywiste korzyści, które ludzie czerpią ze wspaniałego daru, jakim jest bezpieczny, zdrowy dom.

— Dan Song, prezes działu Home Appliance & Air Solution Company w firmie LG Electronics.

Źródło: LG

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.