Od momentu powstania w 2014 roku, OnePlus sprzedaje przede wszystkim flagowe smartfony. W 2015 roku producent spróbował walki w średniej półce dzięki OnePlus X, który spotkał się z brakiem sprzedaży. Nic więc dziwnego, że seria ta nie doczekała się kontynuacji. Jednak po kilku latach koncentracji na rynku flagowym, w tym roku OnePlus ponownie zaproponował średniaka, wprowadzając w lipcu na rynek OnePlus Nord. jak się jednak okazuje producent może mieć w zanadrzu urządzenie z niskiej półki.

OnePlus ze Snapdragonem 460

Niezawodny @the_tech_guy po raz kolejny zdradza nowe informacje na temat firmy za pomocą Twittera. Prezentuje on zrzuty ekranu z kodu źródłowego OnePlus. Ten wymienia różne procesory, które napędzają różne urządzenia producenta. Ujawnia on, że wśród nich znajduje się smartfon zasilany przez Snapdragon 460 od Qualcomma. SoC ten jest wymieniony z numerem modelu SM450. Kod źródłowy wymienia również inne procesory, takie jak Snapdragon 865, Snapdragon 855 i Snapdragon 765G. Smartfony napędzane tymi układami zostały już uruchomione. Oznacza to, że budżetowe urządzenie jest kolejnym w kolejce. 

Zobacz też: Podpowiadamy, jaki smartfon kupić do 2300 zł – sierpień 2020

W tym roku mogą być zaplanowane dwie lub trzy serie tańszych urządzeń firmy. Do tej pory pojawiły się już liczne przecieki na ten temat. Według niektórych OnePlus pracuje nad urządzeniem o nazwie kodowej Billie. W nim na znaleźć się Snapdragon 690 pierwszy układ z tej serii obsługujący sieć 5G. Kolejne urządzenie ma wykorzystywać Snapdragona 662 lub 665. Jest to sprzęt o nazwie kodowej Clover, który został przyłapany w bazie Geekbench. Z niej dowiedzieliśmy się również, że oferuje on 4 GB RAM. Jak wdać, OnePlus zamierza uderzyć ze swoją ofertą w niemal każdą półkę cenową z pominięciem tej najniższej. A przynajmniej na jej temat nie ma żadnych przecieków.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.