Fani PlayStation z wypiekami na twarzy wyczekują wszelkich informacji na temat nowej konsoli. Najważniejszymi z nich są prawdopodobnie data premiery PS5 oraz jego cena. Mimo że Sony rozpoczęło już kampanię reklamową PlayStation 5, to nie doczekaliśmy się do tej pory na nie odpowiedzi. Eric Lempel, czyli szef marketingu Sony Interactive Entertainment, uspokaja jednak graczy. Obiecuje on, że PlayStation zadebiutuje w pierwotnie planowanym terminie.

Sony obiecuje dotrzymanie pierwotnej daty premiery PS5

data premiery PS5

Sony nieustannie podkreśla, że ich najnowsza konsola zadebiutuje w okresie świątecznym. Analitycy twierdzili jednak, że obecna sytuacja na świecie może spowodować, że prace na PlayStation 5 opóźnią się, przez nie da się utrzymać pierwotnie planowanego terminu debiutu konsoli. Przedstawiciel japońskiego producenta uspokaja jednak wszystkich graczy na świecie i obiecuje, że data premiery PS5 nie zaliczy żadnych opóźnień. Kiedy jednak poznamy oficjalny termin, w którym w sklepach pojawi się nowa konsola od Sony? Tego na razie nie wiadomo, ale według informacji różnych informatorów wynika, że Japończycy czekają na ruch ze strony Microsoftu. Z nieoficjalnych plotek i przecieków możemy dowiedzieć się, że nowe szczegóły na temat PlayStation 5 powinniśmy poznać w połowie września.

Zobacz też: Microsoft zabiera głos w sprawie wojny Epica i Apple – występuje jako twórca gier

Mimo że oprócz specyfikacji oraz kilku gier nie znamy żadnych szczegółów na temat PlayStation 5, to Sony rozpoczęło swoją kampanię reklamową. Eric Lempel podsycił jeszcze bardziej zniecierpliwienie graczy mówiąc, że PS5 otrzyma najlepszy początkowy zestaw gier w historii. Zapewnił również, że posiadacze next-gena od Sony przez cały okres trwania generacji nie będą narzekały na brak ciekawych tytułów. Ciężko w to nie uwierzyć, bo jeśli chodzi o gry, to Sony znane jest z tego, że dba o wysoką jakość swoich ekskluzywnych tytułów. To właśnie one są jednym z najważniejszych czynników, dzięki którym PlayStation 4 osiągnęło tak wysoką sprzedaż. Czy jednak początkowe tytuły na PS5 sprawią, że po konsolę będą ustawiać się kolejki chętnych? Ciężko oczekiwać, żeby Spider-Man: Miles Morales i Astro’s Playroom zachęciły graczy do kupna PS5. Należy jednak pamiętać, że najwięcej ekskluzywnych tytułów pokaże się w późniejszym okresie. Patrząc na gry, które miały swoją premierę na PS4, jestem spokojny o jakość ekskluzywnych tytułów na konsolę nowej generacji.

Źródło: GameIndustry

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.