Karty graficzne jeszcze kilka lat temu były elementem obowiązkowym, jeśli w ogóle myśleliśmy o tym, żeby nasz komputer mógł posłużyć do okazyjnego grania w nawet nieco starsze tytuły. To się na szczęście zmieniło dzięki AMD. Procesory ze zintegrowanymi kartami graficznymi od Czerwonych, czyli tak zwane APU, z powodzeniem mogą sobie poradzić nawet z nowymi grami, chociaż na niskich ustawieniach. Dają radę także przy pracy wymagającej, chociaż odrobiny mocy z GPU. Są także świetnym rozwiązaniem, kiedy chcemy zbudować naprawdę miniaturowego PC.

AMD Ryzen 4000G rozchodzą się jak świeże bułeczki

AMD Ryzen 4000G

Niedawno wydane przez AMD układy APU Ryzen 4000G Renoir to rozwiązanie idealne dla wielu osób. Zawierają one zarówno jednostkę CPU Zen 2, jak i ulepszone rdzenie układu GPU Vega. Choć ich premiera miała miejsce w zeszłym miesiącu, to procesory APU nie trafiły jeszcze na światowy rynek detaliczny. A przynajmniej nie na całym świecie. Otóż niektórzy sprzedawcy detaliczni na rynkach Azji i Pacyfiku mają teraz dostęp do chipów dla rynku konsumenckiego. Tam natomiast ich popularność przebija wszelkie prognozy. Sprzedawcy detaliczni na japońskim rynku donoszą, że widzą ogromne zapotrzebowanie na Ryzeny z serii 4000G. Całe ich zapasy są wyprzedawane w ciągu kilku pierwszych godzin od dostępności. 

Zobacz też: Muzyczne nowości tygodnia.

Jeśli chodzi o reakcję konsumentów na APU Ryzen 4000G Renoir, sprzedawcy detaliczni podali, że AMD Ryzen 7 4750G był natychmiastowym hitem. Niektóre sklepy miały wyprzedane całe zapasy w ciągu pierwszych godzin, ponieważ kilku nabywców dokonało wcześniejszej rezerwacji układów. Poinformowano również, że detaliści uzupełnili zapasy procesorów Ryzen 4000G Renoir już drugiego dnia. Niewiele to jednak pomogło, ponieważ ale zapasy również wyprzedały się niemal natychmiast. Japoński segment DIY również odnotował wzrost sprzedaży płyt głównych B550, głównie modeli mini-ITX i mATX firm ASRock, Gigabyte i MSI. To natomiast oznacza, że Japończycy oszaleli na punkcie miniaturowych PC, dla których nowe układy Czerwonych są wręcz idealnym wyborem.

Źródło: wwcftech