Galaxy Nexus otrzymuje modyfikację wirtualnych przycisków

1 minuta czytania
Komentarze

Samsung-Nexus-Prime
Jak wszyscy dobrze wiecie w najnowszym wydaniu IceCream Sandwich Google daje możliwość zupełnego pozbycia się fizycznych przycisków do obsługi systemu i zastąpienie ich wirtualnymi, wyświetlanymi na belce u dołu ekranu. Pozwala to na zajęcie przez wyświetlacz jeszcze większej powierzchni frontu urządzenia, przez co zmniejsza się też jego całkowity rozmiar.

Galaxy Nexus tak jak inne modele z tej linii pozwala fabrycznie na zdjęcie blokady z bootloadera przez prostą funkcję „fastboot oem unlock”, dzięki czemu użytkownik zyskuje możliwość pełnej ingerencji w oprogramowanie smartfonu. Z racji, że wirtualne przyciski są elementem systemu oznacza to, że również ich kod może być edytowany i modyfikowany. Znany w świecie Androida deweloper Paul O’Brien postanowił wykorzystać Nexusa, swoje umiejętności i odrobinę wolnego czasu, by zwiększyć użyteczność belki z przyciskami.

Dokonał kilku modyfikacji, dzięki którym udało mu się umieścić tam skróty do innych użytecznych funkcji. Dodana została opcja szybkiego uruchomienia wyszukiwarki, oraz permanentnego wyświetlania na krawędzi belki przycisków menu, które domyślnie są obecne tylko w aplikacjach niedostosowanych do IceCream Sandwich.

nexus-navigation-bar

Jak widać otwartość systemu niesie ze sobą nie tylko opcję flashowania alternatywnych wersji systemu, jest też furtką umożliwiającą kreatywnym jednostkom samodzielne usprawnianie funkcjonowania smartfonu.

źródło: modaco.com 

Motyw